З віком організм людини змінюється і підтримки здоров’я потрібно відмовлятися від деяких звичок. Експерти назвали п’ять звичок, які можуть стати небезпечними для здоров’я людини після 50 років. Вони негативно впливають як на фізичне, так і на психологічне здоров’я.
Відмова від соціальних зв’язків
Не нехтуйте стосунками. На думку лікарів, підтримка здорових стосунків з іншими – ключ до здорового старіння. Здорові стосунки з близькими та рідними сприятливо вплинуть на здоров’я людей похилого віку.
Малорухливий спосіб життя
У літньому віці не можна забувати про фізичну активність, а також вживати правильні продукти та пити багато води. Це допоможе запобігти серцево-судинним захворюванням, хворобі Альцгеймера, депресії тощо.
Нехтування хорошим сном
Медики відзначають, що здоровий сон необхідний для оптимальної пам’яті, навчання, пізнання та психічного здоров’я. А ось недолік сну може стати причиною виникнення депресії, недоумства та хвороби Альцгеймера.
Нехтування здоров’ям мозку
Для роботи мозку після 50 років потрібно вживати достатньо вітаміну В-12. Кращими джерелами цього вітаміну є яйця, молоко, нежирне м’ясо, риба та збагачені продукти, такі як крупи та злаки.
Ігнорування здоров’я кісток
Звичка не приділяти уваги здоров’ю кісток може призвести до травмування. З віком організм людини починає засвоювати менше кальцію, а у жінок, крім того, знижується здатність засвоювати молочні продукти. Медики рекомендують вживати апельсиновий сік та листову зелень.
Риба дуже корисна для здоров’я, вона містить жирні кислоти омега-3, які знижують ризик серцево-судинних захворювань та сприяють когнітивним функціям мозку. Однак, попри те, що риба несе багато користі здоров’ю, вона, особливо тунець, може збільшити вміст ртуті в організмі.