Навколо теми лікування та оздоровлення існує чимало міфів. Вражаюче, але навіть найстаріші з них викликають часом всенародну довіру.
Про користь голодування. Голодуванню приписується безліч корисних для здоров’я властивостей, від схуднення до здатності виліковувати застарілі і небезпечні недуги. Але правда полягає в тому, що немає достовірних наукових даних, які б це підтверджували. Наприклад, корисність інтервального голодування для зменшення жиру в тілі була виявлена в дослідженні на щурах і мишах, а не на людях. Більш того, багатьом людям з проблемами здоров’я (діабет, гіпертонія) голодувати не можна взагалі.
Часник від застуди. Спробуйте вилікувати застуду часником. У вас не вийде. В ефективності часнику як ліків від ГРВІ вчені так і не змогли переконатися. Наявні дані говорять, що його вживання може незначно зменшувати ризик зараження, а у разі захворювання діє нарівні з плацебо.
Мед – лікувальний. Властивості меду вивчаються наукою давно, але досі не була визначена жодна хвороба, яку б мед дійсно лікував. Загалом на сьогодні весь корисний потенціал меду зводиться до того, що він може допомагати полегшувати кашель, а з точки зору дієтології мед не корисніше звичайного цукру.
При хворому горлі не можна холодне. Навпаки, можна і навіть корисно. При вірусній або бактеріальній інфекції холодна їжа і питво зменшують біль в горлі.
Оксолінова мазь для профілактики застуди. “Народний” метод-змащувати оксолінкою ніс в сезон простудних інфекцій-дуже популярний в Україні. Але профілактичного ефекту це не дає, мазь не рекомендується в якості такого засобу міжнародними організаціями. Зволожувати оксоліновою маззю слизові носа для полегшення дихання може бути навіть небезпечно. Це засіб здебільшого складається з вазеліну. Якщо при вдиханні вазелін потрапить в легені, це може викликати розвиток такого захворювання, як ліпоїдна пневмонія.