Чи корисне дотримання посту та голодування для здоров'я печінки? Насправді, залежить від того, чи є у вас проблеми з цим органом.
Насамперед автор статті розповів про вплив голодування на здорову печінку. Що тут відбувається в організмі? Дослідження 2020 продемонструвало, що при інтервальному голодуванні у мишей маса печінки знижується, а також змінюється її метаболізм (хімічні реакції, завдяки яким їжа перетворюється на енергію для організму).
Ще одне дослідження, спрямоване на вивчення інтервального голодування на організм, показало, що такий варіант харчування позитивно позначається для здоров'я. Проводилося дослідження у 2020 році фахівцями із Сіднейського університету, а його результати опубліковані у Cell Reports.
Також під час експериментів на мишах з'ясувалося, що щоденне голодування впливає на білки печінки (HNF4-альфа). Це грає роль в метаболізмі жирних кислот. В результаті знижується рівень білка HNF4-альфа у крові при запаленні. Крім цього, подібне голодування допомагає контролювати цукор при діабеті та покращує толерантність (звикання) до глюкози.
За словами представників катарської медичної корпорації Hamad, пост у період Рамадану дає можливість травній системі «відпочити». Допомагає голодування при лікуванні низки захворювань, також знижує можливість ожиріння, ризик стресу, підвищення тиску. Дозволяє пост зменшити і ймовірність підвищеного холестерину, тригліцеридів, цукру, розвитку проблем із нирками, серцем та судинами.
Однак для деяких людей із хворобами печінки голодування може бути небезпечним. Залежить це від серйозності захворювання. Корпорація Hamad зазначає, що зазвичай таких пацієнтів поділяють на три групи. Це люди з гепатитом В, С або іншими хронічними захворюваннями печінки (вони можуть дотримуватися посту, але тільки під наглядом лікаря); люди з цирозом печінки та нормальним функціонуванням цього органу (можуть голодувати, якщо у них немає ризику виникнення ускладнень); люди з прогресуючим цирозом (їм слід відмовитися від посту).
Також шкідливо голодувати тим, у кого є асцит, печінкова кома, блювота з кров'ю, виражений фіброз або ризик зниження цукру на крові.