U-News » Політика » Замість трьох років - шість місяців: про етапи підготовки України до вступу в ЄС розповіли в Єврокомісії
Всі новини

Замість трьох років - шість місяців: про етапи підготовки України до вступу в ЄС розповіли в Єврокомісії

Єврокомісія сьогодні, 8 листопада, опублікувала звіт про прогрес, досягнутий Україною на шляху до членства в ЄС. У ньому вона рекомендувала почати переговори щодо вступу України до Європейського Союзу.

Про головні меседжі, що пролунали після ухвалення такого рішення, а також якими будуть наступні кроки нашої держави, у включенні з Брюсселя розповів спеціальний кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ в Європі Віталій Сізов.

Україна перейшла на новий етап. Тепер ці рекомендації мають схвалити лідери країн-членів Європейського Союзу на своїй зустрічі 15 грудня. За словами Віталія Сизова, Європейський Союз — це велика бюрократія. Але в Брюсселі все це сприймають як формальність, бо на думку єврочиновників, Україна успішно проводить реформи, які необхідні для євроінтеграції.

“Україна продовжує поставати перед величезними труднощами та трагедіями, спровокованими російською агресією. І, з усім тим, українці глибоко реформують свою країну навіть у той час, коли вони б’ються в екзистенційній для них війні. Україна виконала, я була там на вихідних і переконалася в цьому, понад 90% необхідних кроків, які ми виклали торік у нашому звіті”, — заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Рекомендації Європейського Союзу про початок переговорів, звісно ж, стали результатом безпрецедентного спротиву України російській агресії, яка простимулювала Європейський Союз знову розпочати процес розширення.

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова сьогодні під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським сказала, що п’ять років тому вона навіть не могла подумати про те, що питання про початок перемовин щодо вступу України до Європейського Союзу буде взагалі обговорюватися і обговорюватися так швидко.

28 лютого 2022 року, буквально через кілька днів після початку російського повномасштабного вторгнення, влада України підписала заявку на членство в Європейському Союзі. У ситуації, що склалася на той час, єврочиновники не могли залишити ту заявку без уваги. Президент Володимир Зеленський надсилав цю заявку і подякував європейським чиновникам за ухвалене сьогодні рішення.

“Українці завжди були і є частиною нашої спільної європейської родини. Наша держава має бути в Євросоюзі. Українці на це заслуговують і своїм захистом європейських цінностей, і тим, що навіть під час повномасштабної війни ми тримаємо своє слово. Розвиваючи державні інституції, ухвалюємо всі необхідні рішення. Дякую всім, хто допомагає”, — зазначив президент України.

Але Україна — не єдина країна, яка претендує на те, щоб бути членом Європейського Союзу. Тому Брюссель згадав про інші країни, і як результат, наразі вже є список із 10 країн, які претендують на вступ. Вони розглядаються як потенційні члени на вступ. Україні знадобилося 10 років, щоб переконати Європейський Союз у необхідності розширення.

Це сталося під час протестів на Майдані, й сьогодні про них говорила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Вона згадала той момент, коли люди вийшли на Майдан, вони були з прапорами ЄС. Їх за це розстрілювали. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в Брюсселі два дні зустрічався з європосадовцями та політиками.

Ще до публікації рекомендації Кулеба зустрічався зі своєю бельгійською колегою Аджею Лябіб, з якою він обговорював плани подальшої інтеграції України до Європейського Союзу. З січня наступного року саме Бельгія головуватиме в Європейській Раді — одному з ключових органів влади в питанні вступу до Європейського Союзу. Від позиції Бельгії багато що залежатиме.

“Дійсно, ми вражені досягнутим прогресом у країні, в якій ведеться війна. Звичайно, ще є цілі, яких треба досягти, і як наступний голова Бельгія буде підтримувати вас і супроводжувати вашу країну, яка робить перші кроки в організації переговорного процесу”, — заявила міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб.

Атмосферу сьогоднішнього дня відображає той факт, що на момент зустрічі українського міністра з його бельгійською колегою рекомендації про початок переговорів ще не було, але обидва міністри вже говорили про майбутнє.

“Бельгія, як країна, що головує в ЄС, створить умови для переговорів про вступ. Ми обговорили, як збираємося просуватися до цих дуже важливих рішень, які доведеться ухвалити під час бельгійського головування. Я оцінив розуміння того, що потрібно зробити, та готовність працювати в щільному графіку”, — прокоментував підсумки зустрічі міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Про те, що зі свого боку робитиме українська влада, повідомив прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль у себе на сторінці у Facebook.

“Сьогоднішня оцінка вкрай важлива в контексті визначення наших подальших кроків на євроінтеграційному шляху. Менш ніж за півтора року ми реалізували низку важливих структурних реформ. Паралельно уряд провів скринінг національного законодавства. Наступним кроком є підготовка до кінця року національної програми адаптації законодавства України як права ЄС. З кожним днем Україна постійно наближається до повноцінного членства в ЄС”, — написав глава українського уряду.

Після схвалення рекомендацій Європейською Радою Україні запропонують завершити деякі розпочаті реформи, які ще не доведені до кінця, але необхідні для початку процесу переговорів. Рішення про переговори ухвалюватимуть у березні 2024 року.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Названо 7 основних помилок при вимірі тиску вдома
30 153
Знайшов 9 дружин і склав "секс-графік". Чоловік відмовився від моногамії, але нарвався на неочікувані проблеми
21 630
Хлопець, який за 15 тисяч доларів перетворився на собаку, зустрів друга іншої породи
18 349
85-річний Кашпіровський повернувся з Америки, щоб остаточно «вилікувати» росіян: скільки це коштує
12 213
Навіщо деякі дачники розсипають соду навколо кущів і дерев
11 801
Медики назвали 5 ознак на руках, які говорять про проблеми із серцем
11 502
Авіакомпанія продовжує помилково приймати 101-річну жінку за дитину
11 365
Що буде після відмови від алкоголю: названо п’ять головних наслідків
11 015
Чоловік отримав "найкрутішу в світі роботу": чим він займатиметься
10 471
Чупакабра повернулась: на Рівненщині впіймали невідому істоту
7 901
Жінка дізналась, що батько її дитини має ще 1000 синів та дочок в 20 країнах світу
7 268
Просили прикритися: жінок вигнали з літака через надто відвертий одяг
6 925
7 причин, чому категорично заборонено вбивати павуків
6 764
Ліза Марі Преслі зберігала тіло сина вдома два місяці після його смерті
0
Джулія Фокс зізналася, що шкодує про стосунки з Каньє Вестом
0
Названі ознаки кров’яного тромбу, які можна сплутати з розтягуванням м’язів
0
Автомобілісти в Україні платитимуть новий податок: постанова Кабміну
0
"Відмінне авто": експерт з уживаних машин назвав недорогий спортивний седан
0
Звична для нас ягода, котра продовжує тривалість життя
0
Трави та чаї для схуднення можуть викликати гостру печінкову недостатність
0
Названі симптоми забитих бляшками кровоносних судин
0
Звинувачення зняті. Продукти, які ми даремно вважаємо шкідливими
0
7 хвороб, при котрих не можна їсти кавуни
0
Вчені назвали причину збільшення живота у чоловіків
0
Чи не пов’язаний біль у ногах з якимось судинним захворюванням
0
Не можна вживати під час застуди: ці продукти уповільнять одужання та посилять симптоми
0
Як алкоголь змінює сприйняття жінок чоловіками

Більшість чоловіків, які коли-небудь вживали алкоголь, ...

Приберіть цей шкідливий сніданок зі свого раціону, і ваш стан значно покращиться

Сніданок кожної людини повинен бути смачний та головне ...

Як приготувати буряк без варіння за 5 хвилин

Щоб приготувати буряк без варіння, вам знадобиться ...