Вчені провели дослідження, що показало, як вода впливає на здоров'я серця. У науковому експерименті взяли участь 15 792 добровольці. Учасникам дослідження було від 44 до 66 років.
Під час експерименту вчені вивчали, чи концентрація натрію в сироватці крові здатна в середньому віці прогнозувати розвиток серцевої недостатності через 25 років. З'ясувалося, що натрій сироватки є точним показником гідратації. Тобто, коли люди п'ють менше рідини, концентрація натрію в сироватці збільшується. Потім організм намагається зберегти воду, активуючи процеси, що сприяють розвитку серцевої недостатності.
Учасники дослідження були поділені на чотири групи залежно від середньої концентрації натрію у сироватці їхньої крові під час першого та другого візитів дослідження. Через 25 років вчені проаналізували частку людей натрієвої групи, у яких розвинулася серцева недостатність та гіпертрофія лівого шлуночка під час п'ятого візиту.
З'ясувалося, що збільшення концентрації натрію у сироватці крові на кожний 1 ммоль/л у середньому віці було пов'язане зі збільшенням ймовірності розвитку гіпертрофії лівого шлуночка та серцевої недостатності.
Таким чином, вчені дійшли висновку, що хороша гідратація протягом усього життя може знизити ризик розвитку гіпертрофії лівого шлуночка та серцевої недостатності.