Вулиця Григорія Сковороди простягається від Контрактової площі до вулиці Набережно-Хрещатицької. Окрасою вулиці є собор Миколи Набережного, збудований у 1772-1775 роках за планами архітектора Григоровича-Барського в стилі українського бароко. Сама ця вулиця відома з давніх часів.
У мережі поділилися рідкісними фото цієї вулиці та розповіли її історію.
З часу побудови церкви вулиця здавна називалася Набережно-Микільською. Після пожежі на Подолі 1811 року в найнаселенішому районі Києва залишилося дуже мало історичних будівель. Весь район був перепланований у модному тоді класичному стилі, тому вулиці мали перетинатися під прямим кутом. Звідси й неправильне розташування церкви Миколи Набережного, на розі вулиць Сковороди та Почайнинської – раніше кута тут не було. Це яскраво видно на планах Подолу до та після перепланування архітектором Гесте.
Через дорогу сьогодні розташовуються навчальні корпуси та бібліотека Києво-Могилянської академії. Раніше в будинку на розі Контрактової площі розташовувалися келії Братського монастиря. У 1930-х роках монастир ліквідували, а Богоявленську церкву підірвали в 1934 році. Келії були неушкоджені та передані новоствореному військовому училищу. Нині старе приміщення училища використовується відродженою у 1992 році Києво-Могилянською академією.
Чимало будинків на вулиці ще зберегли свій вигляд з ХІХ століття, проте на стику вулиць Сковороди та Межигірської є цікава будівля іншої епохи.
Цей незвичайний будинок з напівкруглим фасадом був побудований в стилі конструктивізму в 1933 році та спочатку був будинком культури харчовиків "Славутич". Нині тут розташований Київський оперний театр (театр опери та балету для дітей та підлітків).