23 січня астрономи мали змогу спостерігати незвичне явище. На Сонці сталася подвійна спалах. Тож метеозависимим українцям слід підготуватися. Адже вже найближчим часом очікується триденна магнітна буря.
Така новина з'явилася на веб-порталі відстеження космічної погоди Spaceweather, пише one.ua.
Отже, у вівторок вранці, 23 січня, відразу два сонячні плями AR3559 та AR3561 викинули у простір корональні маси. Таке явище є незвичним. Адже відстань між цими плямами становить 500 тисяч кілометрів.
Звісно такі викиди коронарної маси час від часу трапляються. У наукових колах подібні події називають "симпатичними сонячними спалахами". Відповідно до спостережень одночасні спалахи не є випадковими. Насправді вони є наслідком фізичних процесів, які відбуваються на Сонці. За допомогою аналізу статистики спостережень подібних спалахів науковцям у 2002 році вдалося з'ясувати, що плями на яких відбувається одночасний викид пов'язані між собою магнітними петлями у сонячній короні. А відповідно до досліджень 40-річних спостережень вдалося виявити, що кут між такими плямами може перевищувати 90 градусів широти.
Загальна сила двох викідів, які сталися нещодавно досягла категорії М1, що відповідає середній силі спалаху. Наразі коронарні маси прямують до Землі та вже 25 січня спровокують магнітну бурю. Варто зазначити, що буря триватиме три дні та буде досить потужною.
Для більшого розуміння магнітні бурі виникають через поток заряджених частинок який час від часу викидає біля простору Сонце. Коли цей потік досягає Землі, виникає обурення магнітного поля. У цей час можуть спостерігатися перебої радіозв'язку. Також магнітні бурі відчувають літні та метеозалежні люди. Зазвичай вони можуть скаржитися на головний біль, запаморочення, безсоння, втому, тошноту та біль у суглобах.
Тож під час магнітних бур не лишне буде дотримуватися деяких правил:
- налагодити режим сну (тобто спати щонайменше 6-7 годин на день);
- робити перерви на відпочинку в день (якщо є така можливість);
- протягом доби випивати до 2 літрів чистої води;
- відмовитися від споживання смаженої, солоної, копченої та гострої їжі;
- збільшити споживання овочів, фруктів та ягід.