В Україні за останні 15 років кількість студентів скоротилася майже вдвічі, тому мережу закладів вищої освіти хочуть зменшити шляхом об'єднання.
Що передбачає модернізація мережі вишів і які має переваги, розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий, інформує Рубрика.
За його словами, у 2009 році в Україні діяло 350 закладів вищої освіти, де в середньому здобували освіту по 6 700 студентів.
Наразі кількість ЗВО зменшилася до 300, а середня кількість студентів становить приблизно 400 людей, каже міністр.
За його словами, в результаті об'єднання заклади освіти, що приєднаються до інших вишів, матимуть переваги:
- більші можливості для розвитку науково-освітнього потенціалу;
- доступ до інвестицій програми Світового банку в навчально-науковому й лабораторному обладнанні для цільових потреб інституту чи факультету;
- можливість сконцентрувати ресурси на підготовці конкурентоздатних фахівців для конкретної галузі.
Він додав, що на навчання студентів реорганізація закладів освіти не вплине. Зміни стосуватимуться лише майбутніх вступників.
Як раніше повідомлялось, Міністерство освіти та науки розробило законопроєкт, у якому розглядає можливість зменшення кількості вищих навчальних закладів в Україні.
Згідно з документом, в Україні, зокрема, мають розмежувати заклади фахової передвищої освіти (коледжі) від закладів вищої освіти.
"Територіально відокремлені структурні підрозділи мають або бути приєднані до інших закладів освіти, або стати незалежними закладами вищої освіти. Так ми впорядкуємо нашу мережу. Це копіткий процес, що передбачає багато дискусій на місцях. Але всі мають розуміти, що це на краще, на благо об'єднаного закладу", підкреслив заступник очільника МОН.