Як повідомляє офіційний сайт КМДА, столичні медики фіксують сезонне зростання захворюваності на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Так, у Києві захворюваність серед дітей порівняно з попереднім тижнем зросла на понад 50%.
Щоб запобігати стрімкому розповсюдженню інфекційних захворювань, міська влада закликає дотримуватися заходів епідеміологічної безпеки та свідомо ставитися до власного здоров’я і близьких.
«Дочекатися епідемії, а потім мужньо її долати — абсолютно неправильний підхід. Відбувається прогнозований для цієї пори року зріст захворюваності. І від кожного особисто залежить, перетвориться він на спалах або ні. Залишайтеся вдома, якщо маєте ознаки ГРВІ. Зверніться до лікаря, щоб встановити діагноз та визначитися з тактикою лікування. І пам’ятайте, що діти дуже швидко заражають одне одного, а потім всю родину. Тож залишайте свою дитину вдома, навіть якщо в неї „легкий“ нежить, особливо зараз, коли через повітряні тривоги діти годинами змушені сидіти в укриттях, розповсюджуючи захворювання. Нежить може бути початком грипу або іншого респіраторно-вірусного захворювання. Яке, по-перше, треба якнайшвидше почати лікувати, а по-друге — убезпечити навколишніх від зараження», — наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
Директорка Департаменту освіти та науки Олена Фіданян закликала батьків бути відповідальними та не відводити дітей з ознаками захворювання до дитсадків і шкіл.
«Якщо рівень захворюваності серед школярів стрімко зростатиме, ми будемо змушені рекомендувати столичним закладам освіти перейти в дистанційний режим роботи. Тому звертаюся до батьків — будьте свідомими», — наголосила Олена Фіданян.
Основні рекомендації, яких слід дотримуватися, щоб вберегтися від поширення інфекційних захворювань.
- Дотримуйтеся правил особистої гігієни. Мийте часто руки з милом упродовж 20 секунд. Користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менш як 60-80%. Уникайте дотиків до свого обличчя. Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
- Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ та тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 м.
- Термічно обробляйте продукти.
- Провітрюйте та зволожуйте приміщення, в якому перебуваєте.
- Захворів — сиди вдома. Це перше правило, яким має керуватися кожен, хто відчув симптоми захворювання.
- При проявах симптомів захворювання — повідомте свого сімейного лікаря. Не відмовляйтеся від госпіталізації, якщо лікар вбачає таку необхідність.
- Покладіть у шкільний рюкзак маску, яку дитина зможе використати, якщо доведеться перебувати в укритті з великою кількістю людей.