Дієтологи завжди зазначають, що у повноцінному раціоні обов'язково мають бути продукти, що містять як тварини, так і рослинні білки.
Фахівці пояснюють, що білок є основним енергокомпонентом для функціонування організму людини.
Він допомагає формувати клітини та тканини, а також підтримує роботу імунної системи та обмінні процеси в організмі.
Всі знають, що білок міститься у великій кількості в м'ясі та рибі. Однак джерел цінних речовин набагато більше і їх також слід включати до свого раціону.
П'ять незамінних джерел білка:
Риба. Особливо цінною є дика риба, а також морепродукти, які мають ідеальний баланс білка та кислот омега-3. Це, наприклад, скумбрія, оселедець, атлантичний лосось, сардини. Рекомендується включати до свого раціону 3-4 рази на тиждень.
Бобові. Всі види квасолі та сочевиці, а також нут та маш містять від 15 до 24 г білка. Їх слід включати до свого меню хоча б один раз на тиждень.
Курячі та перепелині яйця. Вони також містять багато інших корисних поживних речовин, таких як залізо і вітамін B12. Однак яйця слід вживати у розумній кількості – 2 штуки на день.
Молочні продукти. Сир, бринза, сир, білий йогурт є чудовими джерелами білка. Однак, наприклад, йогурт слід їсти без доданого цукру. Крім того, щоденне вживання молочних продуктів знижує ризик розвитку раку товстої кишки.
Горіхи. Горіхи не тільки заповнюють нестачу білка в організмі, а й знижують рівень ліпопротеїнів низької щільності, що дуже корисно для серця та кровоносних судин. Ними можна як перекушувати, так і додавати до салату, йогурту, каші або їсти у вигляді горіхової пасти з хлібом.