Це соковитий овоч, який може бути на смак як гострим, так і солодким. Він буває різних кольорів, включаючи білий, червоний і навіть чорний. В азіатських країнах він відомий як дайкон і цінується за потужні цілющі властивості.
Йдеться про звичайний редис. Його можна їсти як в сирому, так і у вареному вигляді. За даними USDA Fooddata Central, коренеплід багатий різними поживними речовинами, включаючи калій, кальцій та натрій. Він також містить вітаміни групи B, вітамін А, С і К. На більшу частину редис складається з води, тому є відмінним засобом для підтримки водного балансу в організмі.
Встановлено, що редис має цілий ряд переваг для здоров’я, за рахунок яких можна збільшити тривалість життя. Наприклад, він покращує роботу серцево-судинної системи завдяки великій кількості антоціанів в складі. Ці флавоноїди здатні активізувати обмін речовин на клітинному рівні, зменшувати проникність капілярів, підвищувати еластичність судин і захищати серце від ішемії.
Крім цього, редис захищає дихальну систему від захворювань, знімає набряки легенів, біль в горлі і закладеність носа. Овоч є відмінним дезінфікуючим засобом, який здавна використовувався навіть при лікуванні туберкульозу.
Крім того, у редису низький глікемічний індекс, а це означає, що він не провокує скачки цукру в крові. Більш того, в ході дослідження було встановлено, що сік з редису позитивно впливає на рівень глюкози у людей з діабетом. Коренеплід також допомагає регулювати всмоктування цукру клітинами, що сприяє підтримці його оптимального рівня в організмі.