Інтервальне голодування за системою 16:8 підвищує ризик смерті на 91 відсоток.
Як повідомляє видання Metro, фахівці Американської кардіологічної асоціації заявили, що інтервальне голодування за системою 16:8 пов'язане з підвищеним ризиком погіршення стану здоров'я внаслідок розвитку хвороб серця та судин, інформує UAINFO.org.
Лікарі кардіологічної асоціації провели аналіз медичних даних 20 тисяч американців і з'ясували, що популярна дієта, що обмежує час їди вісьма годинами, підвищує ризик смерті від серцево-судинних патологій на 91 відсоток. При цьому у людей, які харчуються в період більш як вісім, але менш ніж десять годин на добу, ризик смерті від подібних патологій знижується до 66 відсотків.
Фахівці відзначили, що інтервальне голодування за системою 16:8 дуже популярне, зокрема серед знаменитостей, включаючи Дженніфер Еністон, Дженніфер Лопес і Хайді Клум. Згідно з численними дослідженнями, у короткостроковій перспективі подібна дієта допомагає скинути вагу, знизити артеріальний тиск, рівень цукру та холестерину в крові, проте її довгострокові наслідки вивчені мало.
Кардіолог та один з авторів дослідження Віктор Венце Чжун заявив, що, попри потенційні переваги інтервального голодування за системою 16:8, оптимальним для здоров'я діапазоном їди є 12-16 годин на день. Особливо важливо усвідомити цей зв'язок пацієнтам з діагностованими серцево-судинними захворюваннями або раком.