Сухофрукти продають на вагу або відразу порційно запаковану. І саме в першому випадку до продукту є питання. Відкриті мішки. Поки йде продаж, на сухофруктах накопичується пил. А ще їх можуть брати руками різні люди, лопатка в руках продавців теж не завжди ідеально продезінфікована. Варто замислитися про чистоту та споживання.
Частину сухофруктів дійсно варто мити. І це потрібно саме для тих, які продають на вагу. Насипте придбаний чорнослив або курагу в миску, залийте окропом та дайте так постояти. Після замочування перекладіть сухофрукти в друшляк та промийте кип’яченою водою.
Щодо сухофруктів в упакуванні. Якщо це фабричне, можна їсти відразу, але подивіться спершу чи дійсно все чисто. На етикетці може бути вказана інформація чи готовий продукт до споживання. Переважно такі упакування та оброблені сухофрукти належать до категорії снеків, тому їх можна смакувати відразу.
А от упакування в дешеві одноразові лотки з харчовою плівкою викликають питання теж. Такі сухофрукти точно пройшли не через одні руки та невідомо в яких умовах пакувалися: на столі, в ящиках чи деінде. Такий продукт також варто ретельно промити задля власної безпеки здоров’я.