Риб’ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних кислот, зокрема омега-3 жирних кислот, таких як ейкозапентаєнова кислота (EPA) та докозагексаєнова кислота (DHA). Вони відіграють важливу роль у підтримці здоров’я серцево-судинної системи, мозку, очей та імунної функції.
Корисні властивості риб’ячого жиру
- Знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда та інсульт.
- Поліпшує когнітивні функції, знижує ризик розвитку депресії та підтримує загальне здоров’я нервової системи;
- підтримує здоров’я очей;
- знижує ймовірність появи запальних процесів.
Мозок складається переважно з нейронів, які обробляють інформацію. Нейрони складаються з багатьох компонентів, включаючи мембрани клітин, ядра, мітохондрії та інші органели, які не містять жиру, повідомляє МедПравда.
Про це важливо пам’ятати, становлячи свій раціон. Жири необхідні для роботи мозку, особливо деякі жирні кислоти, такі як омега-3 та омега-6. Вони допомагають утворювати мембрани клітин та сприяють передачі сигналів між нейронами. З цієї причини корисно приймати риб’ячий жир.
Експерти нагадують, що хоча головний мозок містить деяку кількість жиру, в ньому є й інші речовини, такі як білки, вуглеводи, мінерали та вода. Це говорить про необхідність урізноманітнити свій раціон, що корисно не тільки для роботи мозку, а й всього організму.
При виборі риб’ячого жиру переважно звертати увагу на його якість та джерело. Так, віддавайте перевагу риб’ячому жиру з маслянистих холодноводних риб, таких як лосось, сардини, макрель або тріска. Він зазвичай багатий на омега-3 жирні кислоти.