Сонливість, депресія, запаморочення, слабкість у тілі. Часто ми спостерігаємо у себе ці симптоми на початку весни. Періодично вони виникають через брак заліза у крові. Медики розповіли, які продукти допоможуть заповнити дефіцит заліза і підвищать рівень гемоглобіну.
1. Халва. Мало того, що ця східна насолода корисна для зору та профілактики онкологічних захворювань, в ній міститься величезна кількість заліза, що впливає на рівень гемоглобіну. Наприклад, тахінна халва містить 50 міліграмів на 100 грамів продукту, а соняшникова – 33 міліграми. Ласощі готують із перемелених зерен кунжуту, горіхів, насіння соняшника, які самі по собі чудове джерело не тільки заліза, а й вітамінів Е, В, фосфору, цинку та кальцію.
2. М'ясо. Кожна людина знає, що навесні треба їсти якнайбільше м'яса. Хороший шматок стейка заправить енергією на півдня, і до того ж ви будете менше мерзнути. Головне, білки тваринного походження допомагають прийти до норми клітин крові. У раціоні завжди повинні бути присутні яловичина, кролик, телятина, печінка, язик. Для підтримки нормального рівня гемоглобіну достатньо 50 г м'яса або субпродуктів на день, а для його підвищення - не менше 100 г в день.
3. Сушені гриби. Ароматний суп із сушених грибів - це не тільки смачний обід, а й відмінний засіб для підвищення кількості заліза в організмі. У 100 грамах міститься щонайменше 30 міліграмів цієї речовини. Всього 50 грамів на день – і показники прийдуть у норму. Якість та безпека грибів – інше питання. Переконайтеся, що вони не зібрані біля автомобільних доріг та залізничних колій, поблизу сільськогосподарських угідь та різних звалищ.
4. Морепродукти. Креветки, молюски, гребінці, кальмари, ікра - в морепродуктах ціла криниця вітамінів, у тому числі і для підтримки гемоглобіну. У магазинах ви знайдете в основному заморожені продукти, проте в такому вигляді більшість корисних речовин зберігається.
5. Пшеничні висівки. Вони містять не менше 15 міліграмів заліза на 100 г продукту, а також вітаміни групи В, які беруть участь у синтезі гемоглобіну. Добре підходять для сніданку, але захоплюватися ними не варто. Щоб не заробити проблем із травною системою, рекомендують щодня з'їдати не більше 30 грамів висівок.
6. Морська капуста. Залізо, що міститься в капусті, запобігає анемії та активує процес кровотворення. У профілактичних та лікувальних цілях достатньо з'їдати на день 2 чайні ложки. Найпопулярніші та нескладні страви - салати з додаванням фунчози, варених яєць, кукурудзи, горошку.
7. Буряк. Дуже ефективний натуральний сік або квас із буряка. Тільки вживати його потрібно регулярно. Щоб напій краще засвоювався, після приготування рекомендують потримати півгодини його в холодильнику. До речі, для смаку можна додати до нього яблучний чи морквяний сік.
8. Гранат. Унікальний фрукт з багатьма корисними вітамінами. Пити гранатовий сік потрібно регулярно, але у невеликих кількостях. Бажано не купувати в магазині, а зробити його самостійно вдома та вживати у свіжому вигляді. Щоправда, гранатом не варто захоплюватися за серйозних проблем зі шлунком. У цьому випадку краще пити не концентрований сік, а розбавлений водою.
9. Вітамінна суміш із сухофруктів та горіхів. Родзинки, чорнослив, курага, волоські горіхи беруться в однаковій кількості, ретельно перемішуються. Суміш, що вийшла, прокручується за допомогою м'ясорубки, доповнюється невеликою кількістю меду. Є шість столових ложок на день.
10. Морквяний сік. Свіжий морквяний сік ефективний у справі підйому рівня гемоглобіну. Користь організму принесуть 300-400 мл щодня. Його можна змішати з буряковим соком та в однакових пропорціях з медом. Тільки пити не склянками, а потроху тричі на день.