Щоб уникнути анемії та інших захворювань, що погіршують самопочуття та рівень життя, треба подбати про те, щоб рівень гемоглобіну не падав.
Якщо гемоглобін знижується, то виникають сторонні шуми у вухах, почуття розбитості, занепаду сил, загальної слабкості, коли важко даються навіть найпростіші робочі завдання. В результаті – людина швидко втомлюється, не може сконцентруватися, постійно хоче спати. Як тримати рівень гемоглобіну під контролем, пише medicina.ua.
Спосіб №1: більше їжі з високим вмістом заліза та вітаміну С
Додайте до свого раціону сухофрукти, яйця, м'ясо, зернові. Звичний чай замініть відваром шипшини, а газовані напої – гранатовим соком. Не варто забувати і про вітамін С (аскорбінову кислоту), що допомагає краще засвоїти заліза.
Велика кількість вітаміну С міститься в квашеній капусті, зеленому перці, цитрусових. Також бажано обмежити вживання продуктів, що уповільнюють засвоєння заліза. Йдеться про какао, згущене молоко і сири.
Спосіб №2: збільшіть вживання фолієвої кислоти
Фолієва кислота відноситься до вітамінів групи В і необхідна для вироблення червоних кров'яних тілець. Брак фолієвої кислоти автоматично викликає зниження рівня гемоглобіну. Найбільше її міститься в таких продуктах:
- Брюссельська капуста;
- Куряча печінка;
- Паростки пшениці;
- Сушені боби;
- Банани;
- Арахіс.
Також радимо вести у свій повсякденний раціон червоний буряк. Крім фолієвої кислоти, вона також містить корисні для здоров'я калій, залізо та клітковину.
Спосіб №3: чай з кропивою
Звучить дивно, але гемоглобін підвищує відвар кропиви. Це лікарська рослина з пекучим листям справжнє джерело вітамінів і поживних речовин! У кропиві містяться вітаміни групи В, аскорбінова кислота та залізо. Секрет приготування вітамінного напою простий: додайте 2 чайні ложки сушеної рослини до 300 мл гарячої води. Наполягайте протягом 10 хвилин, процідіть і випийте. Рекомендуємо вживати такий чай не менше ніж 2-3 рази на день.
Регулярні заняття спортом середньої та високої інтенсивності не лише допоможуть побудувати фігуру вашої мрії, а й піднімуть рівень гемоглобіну. Його виробляє тіло через зростаючу потребу організму в кисні.