Якщо ви стежите за своїм здоров’ям, то напевно знаєте рецепт довгого і щасливого життя. Ложечку фізичної активності, щіпку позитивних думок змішати з дотриманням розпорядку дня та приправити принципами здорового харчування — і ось він, чарівний еліксир. І харчування тут відіграє мало не ключову роль!
Для себе ми старанно відбудовуємо раціон, додаючи більше білків і менше вуглеводів. А як щодо наших вихованців? Давайте розберемо популярні міфи про їжу для кішок і собак.
Корм для тварин — це примха. Раніше давали їм їжу зі столу — і ті жили довго та щасливо
Відповідальний власник повинен розуміти, що їжа зі столу абсолютно не підходить для домашніх тварин. Якщо одні продукти можуть викликати банальний розлад травлення, то інші є смертельно небезпечними. Наприклад, шоколад може стати причиною гострої серцевої недостатності, а виноград призвести до токсичного ураження нирок. До речі, хочемо розвіяти ще один міф: нібито кішки і собаки самі можуть вибирати корисні для них продукти. На жаль, це не так. Напевно багато господарів бачили кумедні ролики, де котик наминає солоні огірки або песик із задоволенням дожовує величезний шматок торта. Такі частування можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.
Підібрати правильний раціон кішці або собаці можна самостійно!
Що тут складного: м’ясо, овочі, крупи, молоко… Звичайно, можна. Це називається натуральним годуванням.
Однак скласти правильний раціон досить складне завдання для непідготованої людини: потрібно враховувати вік, породу, активність і стан здоров’я вихованця. Ось приклад меню (дуже узагальнений) для домашнього котика: нежирне м’ясо, субпродукти з птиці, йогурт або сир, овочі, риб’ячий жир, вітамінна добавка — і це щодня! Якщо є час займатися покупкою усіх цих продуктів і зважуванням порцій — будь ласка. Зараз більшість власників собак і кішок вибирають годування готовими кормами. Адже набагато простіше купити готовий збалансований корм, ніж різати, заморожувати-розморожувати і змішувати продукти, особливо вранці під обурені крики кота.
Цей ваш готовий корм робиться з рогів і копит
Насправді у складі звичайні продукти: м’ясо, риба, яйця, овочі, фрукти, злаки, вітамінно-мінеральні добавки.
Якщо ви хочете бути абсолютно впевненими у тому, що буде на обід у вашого чотирилапого друга, радимо звернути увагу на корми класу холістік. Назва цієї групи кормів походить від грецького слова “холізмос”, що означає цілісний. Філософський принцип цієї системи свідчить, що ціле завжди є щось більше, ніж проста сума його частин. Якісні корми класу холістік мають у складі тільки інгредієнти якості human grade (хьюман грейд), тобто придатні для харчування людини.
Не варто переплачувати за корм, усі вони розкладаються з одного “котла”
Ні, не усі корми однакові. Так само, як не однакова уся косметика або їжа. Визначити якість можна за складом. У кормах класу холістік він буде простим і зрозумілим, без загальних слів, таких як “борошно з птиці” (якої саме?), “сушена риба” або “тваринний жир”. Чим вищий клас, тим більша поживна цінність, тим більше корисних добавок і менший ризик, що у складі виявиться небажана хімія. Також є один момент, на який звертають увагу усі власники під час переходу з дешевого на більш дорогий продукт, — витрата. У випадку з якісним кормом тварині потрібна набагато менша порція, щоб наїстися і отримати необхідні поживні речовини.
Сухий корм — зло: через нього виникають проблеми з нирками
Це переконання прийшло “з глибини століть”, коли готові корми лише почали з’являтися у магазинах. Тоді вони не могли похизуватися якістю, готувалися здебільшого з кукурудзи або пшениці з невеликим додаванням м’ясних продуктів і дійсно призводили до розвитку сечокам’яної хвороби. Але часи змінюються, а ветеринарна дієтологія розвивається. Зараз гарний корм може навіть послужити профілактикою захворювання — все завдяки оптимальному балансу мінеральних речовин, а також наявності певних компонентів.
Міні-інструкція щодо вибору правильного корму
Купуйте продукти класу холістік
Це не лише якісні інгредієнти, але і ретельно продуманий склад. Сумлінні виробники будують його якомога ближче до природного харчування тварин. Тут ви не знайдете компонентів з високим глікемічним індексом, консервантів, барвників і “чарівного порошку” — хімічного підсилювача смаку, що змушує вашого котика їсти навіть те, що йому абсолютно не підходить. А це означає, що ваш улюбленець буде здоровим, веселим і активним.
Враховуйте здоров’я і активність вихованця
Так, можна знайти окремі корми для малорухливих тварин, літніх, довгошерстих і навіть для вихованців з харчовою непереносимістю і надмірною вагою.
Комбінуйте різні види корму
Сухий закриває потреби тварини щодо поживних речовин, але містить мало вологи. Багато кішок “забувають” пити (а ми пам’ятаємо, що низьке споживання води — перший крок до сечокам’яної хвороби), тому пропонуйте вихованцеві ще й вологий корм. До речі, він для багатьох вихованців ще й як улюблені ласощі!