Звісно, не варто їсти солодощі кілограмами, але й повністю відмовлятися від цукру шкідливо.
Перш ніж виключати зі свого раціону той чи інший продукт, слід чітко розуміти, який він впливає на організм. Коли ми їмо солодощі, найпершими реагують на них рецептори язика, вони відповідають за розпізнавання смаків. Усього існує чотири базові смаки: солоний, кислий, гіркий і солодкий. Саме останній вид організм сприймає як найбезпечніший та найприємніший. Далі при попаданні в шлунково-кишковий тракт цукор розщеплюється на фруктозу та глюкозу, які потім всмоктуються у кров.
Глюкоза вважається універсальним джерелом енергії та необхідна для правильної життєдіяльності людини. Вона впливає на роботу м'язів, мозку та функціонування внутрішніх органів. Від нестачі глюкози з'являється слабкість, знижується фізична та розумова активність, зникає концентрація.
З цього не випливає, що солодке можна споживати у нерозумних кількостях. Якщо глюкози занадто багато, вона починає збиратися в жировій тканині та печінці як запас невитраченої енергії, а вивільняється назад лише у випадках, коли тіло відчуває сильний стрес.
Тому цукру добре їсти в міру.