Китай значно скоротив закупівлі російської нафти. У липні імпорт знизився на майже 7,5%, пише Reuters. Водночас КНР збільшила постачання нафти із Саудівської Аравії.
Через санкції у торгівлі Росії з Китаєм виникла низка серйозних проблем. Обговорення шляхів обходу обмежень може стати центральною темою переговорів у межах візиту глави китайського уряду Лі Цяна до Москви, вважають аналітики, повідомляє FREEДОМ.
Китай готовий працювати з Росією для зміцнення всебічного практичного співробітництва, заявив прем’єр Держради КНР Лі Цян за підсумками зустрічі з Володимиром Путіним. І пообіцяв вивести партнерство з Москвою на новий рівень.
“Ми готові разом із вами повною мірою реалізувати домовленості, досягнуті на найвищому рівні, і постійно розширювати багатогранне і взаємовигідне співробітництво”, — сказав Лі Цян.
Російська Федерація і Китай затвердили новий план двостороннього інвестиційного співробітництва. Документ підписали під час зустрічі Лі Цяна з його російським колегою — Михайлом Мішустіним. У ньому представлено список із понад 60 проєктів із заявленим обсягом інвестицій на понад 138 млрд доларів, повідомили в уряді РФ.
“Китай не готовий зараз підтримувати Росію глобально, коли ми говоримо про геополітичний простір. Це можна було спостерігати навіть за тоном їхніх офіційних заяв, які стосувалися Курської операції. Там не було жодного засудження України або висловлення прямої відвертої підтримки РФ тощо. Але з усім тим, оскільки у КНР досі є свої інтереси, які поширюються на Російську Федерацію, їм потрібно підтримувати певні взаємозв’язки”, — пояснив політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.
Торговельно-економічні відносини Китаю і Росії — центральна тема триденного візиту глави китайського уряду. Москві та Пекіну доводиться шукати вихід із кризи. Головна проблема — складнощі з банківськими розрахунками. Прямі платежі в юанях китайські банки все частіше заморожують або затримують після того, як у червні США розширили список вторинних санкцій щодо Російської Федерації. Одним із рішень може стати бартер. Але через обмеження постачати товари доведеться через треті країни, пише Newsweek.
“Китайські фірми, особливо ті, що експортують продукцію, яка підпадає під західні санкції, наприклад, електроніку, намагаються відправляти її через треті країни. Водночас комісійні, що стягуються агентами за спрощення логістики, збільшують кінцеву вартість, що, за прогнозами, призведе до скорочення імпорту цих товарів у Росію”, — з публікації Newsweek.
Після візиту до Росії прем’єр Держради КНР вирушить до Мінська на зустріч із главою білоруського уряду. Для “поглибленого обміну думками”, як повідомили в Міністерстві закордонних справ (МЗС) Китаю.
“Китай і Білорусь є стратегічними партнерами. Зміцнюється наша політична взаємна довіра, плідно розвивається співпраця в рамках ініціативи “Один пояс — один шлях”, — сказала представниця МЗС КНР Мао Нін.
У 2023 році Лукашенко двічі відвідав Китай. А в липні 2024 року Білорусь стала повноправним членом Шанхайської організації співпраці (ШОС). А всього через кілька днів після того, як Білорусь стала десятим членом ШОС, Пекін і Мінськ провели спільні військові навчання. 11-денні маневри стартували напередодні саміту НАТО у Вашингтоні. І проходили за п’ять кілометрів від кордону з Польщею.