Після заморожування певні продукти втрачають свої смакові якості і стають непридатними для вживання.
Морозилка – це наша паличка-виручалочка, яка дозволяє довше зберігати їжу свіжою і робити заготовки. От тільки заморожувати можна не все, пише Сhip.de. Є ряд продуктів, які під впливом мінусової температури втрачають текстуру та смак.
Листова зелень. Коли шпинат, рукола, мангольд тощо замерзають, вода в листі перетворюється на кристали льоду, які руйнують структуру клітин. Зелень втрачає свою хрусткість і після розморожування перетворюється на кашу. Для салату це не підходить, а шпинат, наприклад, можна використати для випічки.
Фрукти з високим вмістом води. Для заморозки годяться тільки ягоди – вони добре тримають форму та зберігають смак. Яблука, груші, цитрусові, персики будуть неїстівними.
Картопля. Ви вже могли зіштовхнутися з цим явищем, якщо взимку купляли перемерзлу бульбу. Через високий вміст крохмалю картопля втрачає свою текстуру після розморожування – стає борошнистою, водянистою і солодкою. З такою ні борщу не звариш, ні насмажиш.
Молочні продукти. Експерти кажуть, що молоко після розморожування практично не відрізняється від звичайного. А от вершки, йогурт, м’який сир з пліснявою типу брі змінять свою текстуру під час заморозки: вони можуть розслоїтися, стати водянистими або крупинчастими. Зате тверді види сирів (наприклад, пармезан) чудово переносять температуру нижче нуля.
Яйця в шкаралупі. Як ви пам’ятаєте з уроків фізики, рідина під час замерзання розширюється, тому шкаралупа лопне. Розбийте яйця і заморозьте їх у якійсь ємності. Після цього, кажуть експерти, вони стануть ще смачнішими.
Рис та макарони. Звичайно ж, йдеться про вже готові страви, які після розморожування втрачають структуру і стають несмачними.
Жирні соуси. Вершкові соуси, що містять багато жиру, можуть розшаровуватися та згортатися при заморожуванні. Це призводить до неприємної консистенції та зміни смаку. Соуси або бульйони на основі томатів, навпаки, можна заморожувати без проблем.