Лікар-невролог розповіла про одну з ознак деменції, яка пов’язана з прийомом їжі.
Алехіна підкреслила, що у людей похилого віку нерідко змінюються переваги в їжі, погіршується апетит, але при розвитку старечого недоумства, можуть з’являтися додаткові перешкоди при прийомі їжі та пиття.
Через те, що деменція впливає когнітивні функції і поступово позбавляє людей здатності мислити, нерідко буває, що з хворого розвивається дисфагія — труднощі при ковтанні. З цієї причини недоумство набуває ще більш загрозливого характеру.
Якщо цей стан не лікувати і ніяк не допомагати літній людині, можна довести до недоїдання, зневоднення, небезпечних для життя інфекцій грудної клітки та підвищеного ризику задухи.
«Дисфагія (утруднення при ковтанні) може виникати при деменції та заважати людині ефективно та безпечно ковтати їжу та рідини. І якщо не лікувати, дисфагія може призвести до недоїдання, зневоднення, небезпечних для життя інфекцій грудної клітки та підвищеного ризику ядухи», — зазначила лікар.
Вона також пояснила, що деменція поширюється на область мозку, яка контролює основні функції, наприклад, ковтання. Виявляється це на пізніх стадіях захворювання. У міру погіршення доходить до того, що людина може тримати їжу або питво в роті протягом тривалого часу, не намагаючись проковтнути.