"Компенсаційний сон" у вихідні дні може значно знизити ризик серцевих захворювань. Такого висновку дійшли вчені з Державної ключової лабораторії інфекційних захворювань лікарні Фувай Національного центру серцево-судинних захворювань у Пекіні, пише Independent.
В межах дослідження, яке було представлене на Конгресі Європейського товариства кардіологів 2024 року, науковці проаналізували дані понад 90 000 учасників проекту UK Biobank. Результати показали, що у людей, які найбільше "відсипалися" у вихідні, ризик розвитку серцевих захворювань був на 20% нижчим порівняно з тими, хто найменше компенсував нестачу сну, пише Ми-Україна.
Дослідники розділили учасників на чотири групи залежно від кількості компенсаторного сну. Виявилося, що група з найбільшою кількістю додаткового сну у вихідні (від 1,28 до 16,06 годин) мала на 19% нижчий ризик розвитку серцевих захворювань порівняно з групою, яка найменше компенсувала сон.
Особливо виразним цей ефект був серед людей, які регулярно недосипали у будні дні (менше 7 годин на добу). У цій підгрупі ті, хто найбільше "відсипався" у вихідні, мали на 20% нижчий ризик серцевих захворювань.