Вживання клітковини та пробіотиків позитивно позначається на результатах імунотерапії раку, з'ясували вчені з Онкологічного центру Андерсона у США.
Мікробіом кишечника формується під впливом багатьох факторів, включаючи харчування. Щоб з'ясувати, як вживання корисних для мікробіоми клітковини та пробіотиків позначається на результатах імунотерапії раку, дослідники відібрали 438 пацієнтів з меланомою. Учасники повідомили про своє харчування, прийом пробіотиків та антибіотиків.
Між тими, хто приймав пробіотики та хто не приймав, суттєвої різниці у виживання не спостерігалося. Однак вища виживання була у пацієнтів, які споживали достатню кількість клітковини. Найбільше ж виживання було в тих, хто вживав і клітковину, і пробіотики.
Подальші дослідження на мишах показали, що харчові волокна та пробіотики сприяють зростанню здорової мікрофлори, що також позитивно впливає на здатність імунітету боротися з пухлинами. У мишей, які отримували антибіотики та споживали недостатню кількість харчових волокон, пухлини розвивалися активніше.
Правильне харчування під час лікування раку може підвищити шанси на одужання, резюмують дослідники. Очевидно, ці результати можна поширити і інші види раку крім меланоми, але це підтвердити у майбутніх дослідженнях.