Останніми роками зустріти співробітників поліції на дорогах стало набагато складніше. Їх замінили сучасні пристрої, які виписують штрафи автоматично, ґрунтуючись на фото та відеозаписах. При цьому камери залишаються недосконалими, а штучний інтелект, що керує ними, не завжди може точно розпізнати порушення. Капітан поліції у розмові з журналістами розповів, як оскаржити несправедливі штрафи.
Що ще відомо
Найчастіше вони надходять через предмети, що знаходяться в руках водія. При цьому камери не можуть точно визначити, що це телефон, планшет або інший пристрій. За правилами дорожнього руху не можна перевіряти повідомлення, а також карти на навігаторі, коли водій керує автомобілем.
Відповідальність за це правопорушення передбачена ст. 122 (порушення ПДР) КУпАП у вигляді штрафу – 510 гривень. Нейромережі поки що складно визначати, з якого боку в машині встановлено кермо, а також які предмети в руках у водія.
Часто вона не визначає наявність ременя безпеки на темному одязі. У цьому випадку також бувають несправедливі штрафи, щоб уникнути їх, можна використовувати спеціальні накладки на ремінь.
Ще одна спірна ситуація – це переїзд стоп-лінії. Навіть стерту смугу камери бачать, на відміну водіїв, через це можна отримати штраф. Бувають навіть абсурдні варіанти ситуацій. Штраф може отримати власник машини, яку транспортують евакуатором. У всіх перерахованих випадках водієві потрібно буде звертатися до відділення поліції або заперечувати штраф через суд.