У літніх людей є прикмети буквально на всі випадки життя. Навіть на такі випадки, коли ви комусь позичаєте свої речі. І нічого хорошого, кажуть вони, з цього не буває.
Сіль
Ситуація «заскочила сусідка за сіллю» вже давно асоціюється виключно з епізодами з радянських фільмів. Але раптом у сусідки й справді закінчиться сіль, краще відмовити. За народним повір’ям, сіль акумулює енергію. Це означає, що її можуть заговорити (на хвороби, невдачу тощо), коли віддаватимуть борг. Окрім того вважається, що позичати сіль – прирікати себе на безгрошів'я.
Хліб
Шансів, що в сусідів закінчиться хліб, і вони прийдуть до вас, набагато більші. І як їм відмовиш? Якщо це сталося до заходу сонця, можете поділитися. Тільки не передавайте через поріг – з дому піде сімейне благополуччя. І не віддавайте останній шматок – в оселю прийде бідність. Якщо ж позичати хліб після заходу сонця, чекай біди – хвороб, невдач, неприємностей.
Посуд
Наші предки вважали, що посуд акумулює в собі багато енергії. Це означає, що його поява або зникнення призводить до дисбалансу сил у домі. Тому остерігалися і чуже брати (так в оселю могли прийти нещастя й бідність іншої людини), і своє давати не любили (це могло позбавити добробуту). До речі, буквально кожен предмет на кухні мав своє символічне значення. Взяти чужу чашку означало привести в дім суперницю, склянку – нажити проблем зі здоров’ям, тарілку – переживати фінансову скруту.
Одяг
Він теж вбирає в себе енергію власника. А отже, були переконані наші дідусі й бабусі, через нього легко зурочити людину: даєш подрузі сукню на вечірку, а отримуєш назад купу проблем. А може, люди просто боялися підхопити якусь хворобу від того, кому давали свої речі, і вигадували всілякі легенди? Тепер вже не дізнаємось.
Віник
Попри те, що брудну роботу зараз виконують пилососи або роботи-пилососи, віник є в кожній оселі. Його завдання – очищати дім. Коли ми його позичаємо комусь, ніби залишаємо житло без захисту, без броні. Сім’я стає вразливою – неприємності сиплються з усіх боків. Тому ніяких віників «напрокат»! Старі люди навіть викидати їх не радять (коли віник вже зовсім «зносився»), адже хтось його може підібрати. Краще, кажуть, спалити – так надійніше.
Якщо вже раптом це сталося – довелося позичати своє чи брати чуже – не зайвим буде трохи почаклувати, радять експерти. Зробіть це перед тим, як віддати або відразу ж, як до вас потрапила річ, щоб нейтралізувати енергію. Покладіть її перед собою, запаліть поруч свічку, закрийте очі і уявіть потік енергії (як димок), який виходить з цієї речі. Візуалізуйте, як збираєте його в кулю і вдихаєте в себе (якщо річ віддаєте) або роздмухуєте (якщо забираєте). Після таких маніпуляцій можна нічного не боятися.