Плоскоземельці організували експедицію в найпівденнішу частину Антарктиди, щоб поставити крапку в суперечках про форму Землі.
Група прихильників ідеї про плоску Землю вирушила в найпівденнішу частину Антарктиди, щоб остаточно довести свою теорію, пише IFLScience.
Подорож до Антарктиди відбулася в рамках проєкту "Фінальний експеримент", який організував пастор із Колорадо, США Вілл Даффі. Він збирався покласти край суперечці про те, яку форму має Земля.
Пастор організував експедицію, участь у якій взяли троє плоскоземельців і четверо людей, які знають, що Земля має форму кулі. Учасники експедиції збиралися побачити "опівнічне сонце" або полярний день. У цей період, у розпал літа в Антарктиці, сонце перебуває над горизонтом 24 години на добу.
Річ у тім, що "опівнічне сонце" Антарктиди є найнаочнішим доказом того, що Земля має форму кулі, оскільки полярний день можна спостерігати тільки за умови нахиленої сфери, що обертається. Таке було б просто неможливим на плоскій поверхні.
Довгий час прихильники плоскої Землі прикривалися тим, що Договір про Антарктиду 1959 року забороняв цивільним особам відвідувати найпівденніший континент. Згідно з теорією плоскоземельців, саме так від громадськості намагалися приховати справжню форму планети.
"Я створив "Фінальний експеримент", щоб покласти край цим суперечкам раз і назавжди. Після того, як ми вирушимо в Антарктиду, нікому більше не доведеться витрачати час на суперечки про форму Землі", — заявив Вілл Даффі.
Як і очікувалося, прихильники плоскої Землі змогли на власні очі спостерігати за "опівнічним сонцем" в Антарктиді.
"Іноді у своєму житті ви помиляєтеся. Я думав, що 24-годинного сонця не існує в природі. Насправді я був у цьому майже впевнений", — заявив на відео відомий плоскоземелець і блогер Джеран Кампанелла.
Але на більшу частину плоскоземельців таке "відкриття" не справило істотного ефекту, вони продовжили стверджувати, що "опівнічне сонце" не повністю виключає можливість того, що Земля плоска.