Квітень - це найкращий час для посадки цибулі. Земля достатньо прогріється і ваші рослини будуть у безпеці від можливого похолодання. Потрібно не забути про внесення добрив під час посадки цибулі і правильно ними скористатися, щоб вона винагородила вас гарним урожаєм.
Як правильно садити цибулю
Перш ніж заглиблюватися в добрива, варто потурбуватися про базові знання. Важливо пам'ятати, що відстань при посадці цибулі має становити близько 10-15 сантиметрів. Усе залежить від того, який сорт ви вибрали - будуть це великі цибулини чи маленькі, а також скільки місця для них знадобиться.
Глибина посадки становить близько 5 сантиметрів, а відстань між рядами - приблизно 20 сантиметрів, але це досить умовний показник.
Дуже спірне питання, чи треба обрізати верхівку цибулі при посадці. Часто це радять робити, щоб перо росло рівномірно, однієї довжини. Однак мінусів у цьому більше, ніж плюсів.
Річ у тім, що при розрізанні ви можете сильно пошкодити цибулину, і вона почне гнити. Крім того, овоч може захворіти, якщо в розріз потраплять шкідливі бактерії. Ще одним негативним моментом є те, що примусова стимуляція росту пера може відтягнути на себе ту енергію, яка потрібна рослині, щоб добре вкоренитися.
Тепер можна перейти до того, яке добриво для цибулі при посадці стане вдалим вибором.
Зола при посадці цибулі
Деревна зола - це досить популярний варіант. Її часто додають прямо в лунку при посадці цього овоча.
Які позитивні ефекти зола справляє на цибулю:
- знижує кислотність ґрунту;
- зменшує ризик виникнення грибкових хвороб;
- наявність фосфору, магнію, кальцію і калію допомагає овочу рости і бути стійким до хвороб.
У лунку достатньо вносити по п'ять грамів деревної золи для врожайності. Також не зайвими будуть суперфосфат, компост або перегній.
Когось може здивувати, навіщо сипати сіль при посадці цибулі, але вона теж дуже корисна в городніх справах. Зокрема, вона захистить ваші овочі від цибулевих мух.
Кожен сам визначає, чи потрібна зола при посадці цибулі, чи простіше буде спробувати щось інше.
Нітроамофоска при посадці цибулі
Якщо ви вирішили вибрати це добриво для цибулі при посадці, то особливу увагу потрібно приділити його дозуванню і правильному внесенню.
Для початку потрібно очистити землю від бур'янів, прополоти ґрунт і підготувати грядки.
Далі рівномірно розподіляємо нітроамофоску. Дозування шукайте на упаковці купленого вами добрива. Обережно змішуємо його з ґрунтом, щоб підживлення опустилося нижче в ґрунт і переходимо до посадки. Потім рясно поливаємо і продовжуємо доглядати за своїм городом, щоб у рослин були сприятливі умови для розвитку.