U-News » За кордоном » На роботу беруть навіть підлітків - у РФ фіксують найбільший кадровий голод: подробиці
Всі новини

На роботу беруть навіть підлітків - у РФ фіксують найбільший кадровий голод: подробиці

Росія зіткнулася з найбільшим кадровим голодом. Загальна чисельність безробітних на початок цього року становила 1 млн 808 тис. осіб, що на 20 тисяч більше, ніж у грудні 2024 року.

За даними Генштабу ЗСУ, у війні проти України Російська Федерація втратила майже мільйон осіб, що веде до демографічної кризи, передає FREEДOM.

Катастрофічна нестача робочих рук у РФ пов’язана зі складнощами залучення трудових мігрантів, посиленням військово-промислового комплексу, а також із високими виплатами військовим.

Дійшло до того, що російські компанії готові платити підліткам 14-17 років понад 80 тис. рублів на місяць. Порівняно із січнем 2024 року, середній рівень оплати праці молоді зріс на 30 тис. рублів і став порівнянним із зарплатами дорослих фахівців.

“За перші два місяці 2025 року роботу шукали 82 тис. претендентів віком від 14 до 17 років. Найчастіше підліткам пропонують працювати кур’єрами (36% вакансій), пакувальниками і комплектувальниками (16%), а також продавцями-консультантами і касирами (8%)”, — пише The Moscow Times.

В умовах гострого кадрового дефіциту російський бізнес почав розглядати пакистанців як можливу заміну трудових мігрантів з країн СНД. Їх збираються залучати на підприємства агропромислового комплексу — на місця робітників без кваліфікації. Щоб легше було завозити мігрантів, між Москвою і Карачі збираються запустити прямі авіарейси. Пакистан розраховує навіть, що Росія пом’якшить візовий режим, щоб залучити якомога більше людей.

“У перший рік бойових дій 300 тис. працездатних росіян відправили на фронт, а ще від 650 тис. до 1 млн 100 тис. чоловіків втекли від мобілізації та війни. За наступні два роки ще близько 700 тис. осіб уклали контракт із Міноборони і вирушили воювати. Згідно з оцінкою Центробанку, в середині 2024 року дефіцит кадрів у Росії досяг рекордних значень за весь час спостережень”, — пише The Moscow Times.

Колосальні людські втрати Російської Федерації у війні проти України і рекордна хвиля еміграції негативно позначилися на і без того не райдужній статистиці приросту населення. На початку 1990-х у Росії мешкали 149 мільйонів осіб. За попередніми даними Росстату, чисельність населення на початок цього року знизилася до 146 мільйонів. А насправді ситуація може бути ще гіршою.

“Подивіться на те, що зараз відбувається з російською демографією, на те, що відбувається з тим поколінням, яке здатне на рішучі дії. Це покоління через демографічну яму дуже нечисленне. При цьому найсильніше страждає через війну”, — зазначив економічний оглядач і публіцист Максим Блант.

На тлі браку дешевої робочої сили знайти роботу з гідною зарплатою в країні теж не просто. Російські компанії різко скоротили найм співробітників. За інформацією ЗМІ, у перші місяці цього року кількість розміщених вакансій знизилася на 15%. Зменшення кількості робочих місць констатує і Центробанк Росії. Причина — зростання податків, скорочення прибутку і високі процентні ставки. Кредити стали дорожчими, а ресурсів російським компаніям не вистачає.

“У липні заплановано чергове підвищення тарифів ЖКГ, газ, електроенергія, комунальні платежі, тарифи на природні монополії. Вони будуть підвищені на 13-15%. У нерегульованій сфері — понад 20-30%. Це все стримування інфляції і розганяє виробничу собівартість товарів”, — розповів економіст Владислав Жуковський.

Як наслідок зростають ціни на продукти першої необхідності. Так, у Росії можуть запровадити держрегулювання цін на картоплю після різкого подорожчання. Вона дорожчає через зростання обсягів імпорту та дефіцит якісного російського продукту, який магазини можуть покласти на полиці, зазначає керівниця апарату Спілки учасників ринку картоплі та овочів Тетяна Губіна.

“Зараз у нас у залишках лежить картопля, яку не беруть торгові мережі. Ось тут, можливо, потрібно ухвалювати якесь рішення щодо виведення цього товару на полиці”, — зазначила в коментарі виданню The Moscow Times Губіна.

Також, за словами колишнього заступника міністра сільського господарства Леоніда Холода, наразі в Росію везуть картоплю з віддалених країн, таких як Єгипет і Туреччина, що робить її дорожчою. Крім того, зараз йдуть поставки молодої картоплі, яка сама по собі дорожча, пише The Moscow Times.

Основа дохідної частини федерального бюджету — прибуток від експорту нафти і газу — скорочується. “Газпром” зазнає катастрофічних збитків. У 2025 році обсяг поставок газу в Європу і Туреччину скоротиться більш ніж уп’ятеро порівняно з 2019 роком і становитиме 47 млрд кубометрів. Про це йдеться в презентації “Газпрому”, з якою ознайомилася Financial Times. За їхніми даними, втрата європейського ринку обійдеться компанії в 15 трильйонів рублів у найближчі 10 років.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Двійника Зеленського знайшли в TikTok: як виглядає копія президента
48 789
Відома співачка повертається на сцену через 10 років після викрадення та зґвалтування
38 044
Підвищений холестерин. Декілька натуральних способів очистити судини
31 393
Принизили, зарахувавши Козловського в бригаду НГУ: Кондратюк розповів про ганьбу зі співаком
22 481
Яценюка затролили в мережі після слів про готовність служити в ЗСУ
21 286
Дружина спіймала чоловіка на зраді завдяки його бажанню отримати знижку при покупках
19 068
Затриманий утік із кімнати допиту поліції, пробивши стіну ногами: відео стало вірусним
15 529
Що відбувається з організмом при вживанні часнику, розповіли медики
15 126
Частину пенсіонерів звільнили від сплати за комунальні послуги: кого це стосується
14 286
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
13 071
Не втримав рівновагу: під час обітниці біля вівтаря на молодят впав щур
12 674
Лікар перерахувала продукти, від яких краще відмовитися після 50 років
12 360
Мати п'ятьох дітей обурює своїми діями сусідів: усе через її любов до Барбі
11 757
Лікар перерахувала продукти, від яких краще відмовитися після 50 років
3
У чому спекти паски, якщо немає формочок: швидке рішення з фольгою
0
Чи можна садити картоплю із супермаркету: садівниця дала точну відповідь
0
Жінка несподівано почала роздягатися в аеропорту перед посадкою в літак
0
Ольга Сумська пояснила, навіщо видалила видатну родимку з обличчя
0
Експерти назвали п’ять продуктів, які знижують ризик діабету
0
Знайшли на півночі Франції: археологи розкопали велике 3000-річне поселення
0
«Міс Всесвіт Україна» Пономаренко засвітилася у бікіні на пляжі в Маямі
0
60-річний мер надіслав відео своєї мастурбації не туди, куди планував: подробиці курйозу
0
Які рослини додати до газону, щоб його не зіпсували домашні тварини
0
Три важливих етапи весняного догляду за малиною для збільшення врожаю
0
Пережила жахливе домашнє насильство: як сьогодні живе "Міс Україна" Анна Заячківська
0
Не лише колір: головні відмінності між чорними та зеленими оливками
0
Чоловіки божеволіють від цього: 7 дрібниць, які варто робити у стосунках

У стосунках важливі не лише великі вчинки, а й дрібниці, ...

Що місце побачення може розповісти про наміри вашого коханого

Чоловіки відомі своєю прагматичністю і передбачливістю. Але ...

Дивний продукт, який можна додати до ранкової кави за в’єтнамським рецептом

Якщо ви любитель покавувати, то певно вже пробували ...