У Бразилії зафіксували масштабний злам національної системи екстреного оповіщення населення. Хакери отримали несанкціонований доступ до платформи Цивільного захисту та дистанційно надіслали мешканцям фейкові тривожні повідомлення.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на бразильську службу новин g1.
Екстрений звуковий сигнал про надзвичайну ситуацію пролунав на мобільних телефонах жителів щонайменше семи міст Бразилії у проміжку між вечором п'ятниці, 19 червня, та ранком суботи, 20 червня.
Надіслані повідомлення містили слово "мізантропія" (що означає аверсію або ненависть до людства) і не мали жодного стосунку до реальних загроз.
У місті Белу-Орізонті (штат Мінас-Жерайс) місцеві мешканці розповіли, що у сповіщенні йшлося про вторгнення з космосу: "Захистіть себе: АТАКА ІНШОПЛАНЕТЯН, ЛЮДИ, МИ ПРИБУЛИ".
Водночас у Ріо-де-Жанейро текст надійшов із помилками та без належного контексту: "misantropo ADRESS RJ burr
Національний цивільний захист Бразилії повідомив, що платформу, яка використовується для розсилки екстрених сигналів, було виведено з мережі о 01:30 цієї суботи після підтвердження факту вторгнення.
За даними відомства, повідомлення надіслала стороння особа без відповідного доступу, а інцидент розслідуватиме Федеральна поліція.
