Дослідження показало, що досягти довголіття людям допомагає така якість як позитивізм, завдяки якому зберігається почуття задоволеності своїм життям, незважаючи на проблеми.
Видання Journal of Aging & Social Policy опублікувало висновки дослідників про те, що дозволяє стати довгожителем і дожити до свого 85-річного або навіть більш солідного ювілею.
Вчені констатують, що ключовим фактором довгого життя є позитивне світосприйняття, що включає оптимізм, доброзичливість і позитивне сприйняття власного життєвого досвіду.
Цей висновок зроблений вченими з Медичної школи Бостонського університету(BUSM), Національного центру посттравматичних стресів при VA Boston Healthcare System і Гарвардської школи громадської охорони здоров’я TH Chan. Їх дослідження показало, що що позитивні і оптимістичні люди з більшою ймовірністю досягають віку «виняткового довголіття», тобто, живуть до 85 років і більше.
"Довгожителі дуже високо цінують своє життя, незважаючи на всі її труднощі".
Коментуючи зв’язок між позитивізмом і тривалістю життя, експерти відзначають, що люди, що володіють даною рисою, демонструють низький рівень депресії, значно рідше страждають тривожністю. Оптимізм таких людей базується на загальному очікуванні чогось хорошого або вірі в те, що їх майбутнє буде сприятливим.
Судячи з резюме вчених, найбільш оптимістичні чоловіки і жінки в середньому демонструють на 11-15% більшу тривалість життя і мають на 50-70% більше шансів дожити до 85 років в порівнянні з найменш оптимістичними однолітками.
"Люди, які не втрачають почуття задоволеності своїм життям, можуть більш ефективно регулювати емоції та поведінку, а також легше відновлюватися від стресорів та труднощів".