Ця спеція використовувалася для лікування різних захворювань протягом століть. Сьогодні її аромат часто асоціюється з затишком та святом, а кулінари додають її у багато страв, у тому числі каву та чай.
Йдеться про корицю. Вчені стверджують, що вона має низку корисних для здоров’я властивостей.
При діабеті
Деякі дослідження показали, що регулярне вживання кориці може зменшити рівень цукру в крові за рахунок збільшення чутливості клітин до інсуліну. Наприклад, експеримент, проведений дослідниками з Бірмінгемського університету (Великобританія), встановив, що чутливість до інсуліну у людей, які регулярно вживають корицю, може підвищуватися мінімум на 12 годин.
При цьому метааналіз 16 рандомізованих контрольованих досліджень, проведених за участю пацієнтів з діабетом типу 2 або переддіабетом, показав, що кориця знижує рівень глюкози в крові натщесерце.
Від холестерину
Згідно з дослідженням, опублікованим у Canadian Journal of Physiology and Pharmacology, кориця здатна знижувати рівень ЛПНГ («поганий» холестерин) і підвищувати — ЛПВЩ («хороший» холестерин). Таким чином, спеція зменшує ризик розвитку атеросклерозу, серцевого нападу або інсульту.
Для імунітету
Цілий ряд органічних сполук, що містяться в кориці, може чинити противірусну, протигрибкову та антисептичну дію, з’ясували вчені. Зокрема, спеція багата на циннамальдегід, здатний пригнічувати зростання різних видів бактерій, у тому числі E. coli і сальмонелла.