Вчені з Університету Арізони після проведення дослідження з'ясували, як брехня впливає на здоров'я людини. Виявляється, приховування правди підвищує ризик розвитку хвороб серця.
Під час дослідження експерти проаналізували дві моделі регулювання емоцій: поверхневу та глибоку. При першому типі людина демонструє свої почуття оточуючим, а другий має на увазі приховування справжніх думок. У результаті з'ясувалося, вимовляючи брехню, людина відчуває стрес. Якщо робити це регулярно, підвищується навантаження на серцево-судинну систему, яка перша страждає через виникнення нервових ситуацій. В результаті значно зростає ймовірність інфарктів та інсультів. Таким чином, говорити неправду невигідно не лише з моральної точки зору, а й через збільшення ризику виникнення проблем зі здоров'ям.
Вчені запевняють, відмовившись від брехні, людина продовжить власне життя та захистить серце від хвороб. Проте обман – це єдиний чинник, що впливає судинну систему. Тому наївно вважати, що відмова брехні на 100% захистить від інсульту чи інфаркту. Однак знизити ризик розвитку хвороб серця варто.
При появі підвищеного тиску, неприємних відчуттів у ділянці голови, набряклості, задишці та блюванні необхідно звернутися за допомогою до лікаря. Перелічені ознаки належать до перших симптомів хвороб серця.