Згідно з новим дослідженням вчених з Піттсбурзького університету, у міру дозрівання клітин серця у мишей кількість комунікаційних шляхів, званих ядерними порами, різко зменшується.
У людини може спостерігатися подібна закономірність, що заважає регенерації клітин серця дорослої людини, інформує freezmi.io.
За словами вчених, цей механізм необхідний для захисту серця від шкідливих сигналів, спричинених стресами. Однак він заважає серцю приймати сигнали, що сприяють регенерації, у дорослому віці. У той час, як у новонароджених клітини серця спокійно відновлюються. Дослідження вчених було опубліковано у журналі Developmental Cell.
Вчені підрахували кількість ядерних пір (це отвори в ліпідній мембрані, що оточує ДНК клітини) у клітинах серця миші. Кількість пір зменшилася на 63% у процесі розвитку, в середньому з 1856 у клітинах плода до 1040 у клітинах немовляти та всього до 678 у дорослих клітинах.
Ці результати були електронною мікроскопією, яка показала, що щільність ядерних пір зменшувалась у міру розвитку клітин серця.
За даними вчених, ген Lamin b2, який високо експресується у новонароджених мишей, але з віком знижується, важливий для регенерації клітин серця. За їхніми словами, це відкриття допоможе у майбутньому знайти нові способи профілактики різноманітних захворювань серця.