U-News » press release » Фаундер Roosh Сергій Токарєв щодо революції штучного інтелекту в IT, медицині та інших галузях
Всі новини

Фаундер Roosh Сергій Токарєв щодо революції штучного інтелекту в IT, медицині та інших галузях

 

IT-бізнесмен і голова холдингу Roosh Сергій Токарєв розповів про цінність AI-розробок і морально-етичну сторону їх використання

Штучний інтелект і машинне навчання можна назвати одними з найперспективніших напрямків для ІТ-бізнесів. Більшість стартапів, які виходять на ринок, використовують ці технології для покращення та автоматизації робочих процесів, інакше витримати конкуренцію їм буде складно.

У групи компаній Roosh, засновником якої є Сергій Токарєв, AI та ML також викликають велику зацікавленість. Холдинг успішно розвивається у цій галузі та має намір залучати до структури профільних спеціалістів: розробників, інвесторів, менеджерів тощо.

Підприємець впевнений, що через декілька років машинне навчання матиме таку ж цінність, як золото, нафта або зерно. Тому й інвестувати у цю галузь перспективно. Китай і США зрозуміли це давно, тому й вважаються сьогодні світовими AI-хабами. Наприклад, китайці вже близько десяти років активно вкладають кошти у високотехнологічні стартапи. Підтримка відбувається на державному рівні, а за рік виходить приблизно 1000 якісних AI-проектів.

Україна, на думку Сергія Токарєва, не зможе конкурувати з цими країнами, але у неї є всі можливості, щоб стати центром із розвитку AI в Європі. Потрібно розуміти, що у цій лізі вже є сильні гравці. Наприклад, французи та німці серйозно зацікавлені у цій сфері, до того ж закладати фундамент вони стараються ще у процесі навчання.

«Там усе крутиться навколо університетів на їхній науковій базі. Як носії знань, професори ставлять перед студентами певні завдання і разом з ними запускають стартапи», — коментує бізнесмен. 

Роль AI у програмуванні

У найближчі п’ять-десять років штучний інтелект може зробити переворот у програмуванні, вважає Сергій Токарєв. Насправді це вже відбувається. З’явилося безліч lowcode- та nocode-платформ — своєрідних візуалізаторів, в яких можна комбінувати блоки вже готового коду та отримувати з них щось нове. Необхідність у програмуванні у цьому випадку відпадає, а компанія може пришвидшити розвиток свого продукту.

Разом із партнерами Roosh інвестор профінансував декілька проектів, які користуються подібною інновацією, і результат їх вразив. Зараз вже третю частину стартапів з їхнього портфелю пишуть такі платформи самі під себе. Цей підхід не тільки прискорює робочий процес, але й здешевлює його – дозволяє зекономити на обчислювальних потужностях та хостингу. 

Добре те, що ці зміни не загрожують ринку праці, оскільки потреба у програмістах нікуди не зникне та буде зростати за експонентною ще багато років, попереджує бізнесмен. Разом із партнерами вони змогли впевнитися у цьому за період пандемії, коли безліч галузей перейшли до цифровізації та утворився небувалий попит на розробку ПЗ.

У інших ІТ-секторах також відбудуться зміни. Наприклад, AI повністю замінить тестувальників, тому професія QA помре. Щодо дизайну ситуація інша. Штучний інтелект немає креативності. Комп’ютер не може зробити нове – за основу він бере наявні дані, які було створено людськими руками. Для дизайнерів AI-технології стануть помічником і спростять їхню роботу. За допомогою нейромережі можна буде згенерувати  3D-об’єкти, а далі доведеться завершувати справу самостійно, використовуючи власні таланти та навички.

Революція AI у медичній сфері

Також високі технології стануть рушієм для серйозних змін у медицині, продовжує Сергій Токарєв. Це можливо завдяки збору та обробці величезної кількості даних, за допомогою яких люди зможуть дізнатися про своє здоров’я набагато більше, а це означає, що вони отримають шанс своєчасно виявити та передбачити захворювання. Як приклад, інвестор згадує фітнес-трекери Whoop, які фіксують усе, чим займається людина протягом дня. А ізраїльська компанія K Health розробила AI-застосунок Symptom Checker, який може з точністю до 96% встановити діагноз, опираючись на результати аналізів, зібраних в одній із місцевих клінік за останні 15 років.

Холдинг Roosh Сергія Токарєва також обдумує проект у сфері Healthtech. Один із партнерів студії Pawa кілька років тому створив ШІ-помічника – пристрій, який складається з камери та планшету. Він дає підказки хірургам під час операції. Винахід придбала велика американська компанія Medtronic. Зараз Roosh разом з цим партнером обговорюють ще одну розробку.

Щодо ролі АІ в українській медицині, інвестор зізнається, що вже вважає нашу країну передовою. Система охорони здоров'я тут диджиталізована, а всі відомості про пацієнтів зберігаються в єдиній базі. В інших країнах нічого подібного немає. Наприклад, у США система приховує від громадян таку інформацію, щоб ті не займалися самолікуванням. Тому в Україні є дуже високі шанси у цих перегонах.

Етичні проблеми, які пов’язані з AI

Використання штучного інтелекту у різних сферах життя піднімає безліч морально-етичних проблем, зізнається Сергій Токарєв. Одна з них – непередбачуваність рішень, які було прийнято комп’ютером, особливо коли йдеться про великий обсяг інформації. Творці алгоритму не можуть зробити реверс-інжиніринг і пояснити, наприклад, чому користувачу соціальної мережі система продемонструвала той чи інший пост.

А головне питання, яке цікавить суспільство, пов’язане з тим, хто буде відповідальним за помилки в алгоритмі. Суд може вирішити спір між людьми – позивачами та відповідачами. А кого судити, якщо автопілот потрапить у ДТП та поранить пасажира? Творця програми? Виробника автомобіля? Самого постраждалого? Можна піти далі й поставити собі питання, хто буде відповідати за алгоритм, який було написано вже не людиною, а комп’ютером. Усі ці проблеми – виклик для цілої юридичної системи, підсумовує бізнесмен. І можливо, найбільший AI-прорив потрібно очікувати саме у цій галузі.


Читають Коментують
Стало відомо, які продукти різко підвищують рівень цукру в крові
43 746
Проти тромбів і для серця: названий простий, але корисний квітковий чай
36 571
Туристу вдалося таємно зняти Північну Корею зсередини: відео облетіли мережу
31 790
Влучна карикатура на Путіна завірусилася в мережі
25 681
Дружина спіймала чоловіка на зраді завдяки його бажанню отримати знижку при покупках
24 494
"Пора додому": двійник Зеленського в Італії не зміг втекти від українки
23 013
Новий скандал на публіці: Макрони раптово осоромилися перед камерами
22 947
В Україні можуть змінити пенсійний вік: що відомо про чергові плани народних депутатів
20 485
Арабський "шейх" вирішив охолодитись в Україні: курйозне відео з полтавського пляжу
13 611
Три можливих причини інсульту, про які багато людей не здогадуються
13 553
Уряд готує масштабну реформу пенсійної системи: ключові зміни
12 823
"Мауглі", який жив з дикими тваринами, наразі не впізнати: фото до і після
11 375
Теща втікача Влада Ями перервала мовчання і публічно висловилася про нього
9 924
Чому осипається аґрус: липнева обробка, яка рятує врожай
0
Чоловік вперше за 15 років збрив бороду: реакція доньок ошелешила всіх
0
Яких людей потрібно терміново викреслити зі свого життя, щоб стати щасливішими
0
Дочка Кошового з мокрою зачіскою попозувала на піску в обтислій сукні маминого бренду
0
43-річна Брітні Спірс стала мамою втретє й ошелешила заявою
0
Щоб не привабити лихо: 8 речей, які категорично не можна робити після заходу сонця
0
Медики пояснили, який овоч знижує шкідливий вплив цигарок на організм людини
0
Лікарка назвала небезпечні для здоров’я ранкові звички
0
Син Роднянського після розриву з відомою співачкою закрутив новий роман: хто його обраниця
0
Підвищення готовності: у Польщі оголосили масштабний призов на медогляд
0
Названо 3 категорії людей, яким варто якнайшвидше відмовитися від сметани
0
У двох знаків Зодіаку почнеться "біла смуга" вже у липні: кому пощастить найбільше
0
Покладіть це поряд з часником – і урожай ніколи не зіпсується
0
Медики назвали види раку, які частіше уражають жінок

Медики назвали види раку, які вражають жінок різного віку. ...

Починають шукати це на стороні: п'ять речей, яких не вистачає чоловікам у шлюбі

Кожній парі здається, що у них точно все буде добре. Але ...

Лікарі застерігають: на тілі є точки, яких краще не торкатися

Погодьтеся, є щось майже медитативне у спробі «навести лад» ...