Проблеми з тиском є провідною причиною смертності у всьому світі, стверджують вчені.
Вимір тиску традиційно вважається однією з популярних профілактичних норм щодо гіпертонії, але автори дослідження з Університету Альберти, Канада, що займалася вивченням цього питання наполягають: такий метод ефективний суворо за умови, що вимірювання тиску точні.
Побутові тонометри дають похибку, і це може вплинути на оцінку самопочуття людини і на стратегію її лікування, повідомили фахівці.
Їхнє дослідження, під час якого тестувалися домашні тонометри, показало: у 70% випадків похибка у побутових приладів становила близько 5 мм рт. ст., а 30% – близько 10 мм рт.ст.
“Лікарі часто покладаються на показання домашнього тонометра, які повідомляють їм пацієнти, обмежуючись одноразовим вимірюванням тиску під час прийому в клініці.
Через таку неточність серйозність захворювання може бути значно недооцінена”, – застерігли канадські фахівці.
Дослідження за участю 85 пацієнтів, що раніше проводилося, також завершувалося вердиктом вчених про те, що різниця між показаннями домашніх і клінічних тонометрів може бути значною.
На точність вимірювання тиску домашнім тонометром може вплинути безліч факторів – перешкоди, що створюються рухами рук і тіла, неправильно застебнута манжета, вага людини, її емоційний стан, а також похибка самого приладу.