Руки іноді німіють через незручний стіл або «неправильну клавіатуру», якщо її «криво і косо» розташувати на робочому місці, звідси — біль і часткова втрата чутливості, розповів лікар-невролог Сергій Семенов.
Експерт додав, що неприємний ефект виходить через здавлені нерви зап’ястя, що загрожує хронічним тунельним синдромом і подальшим лікуванням.
Медик підкреслив, що м’язова система, зв’язки та частини скелета людини утворюють природні тунелі, в них знаходяться судинні нервові сплетення, при цьому в організмі є зони, де такі пучки можуть анатомічно піддаватися здавлюванню.
При довготривалому стисканні, припустімо, при аваріях або обваленнях будівель, тунель перетискається, виникають зміни в нервах, судинах або навіть цілій кінцівці, — сказав він.
Семенов також розповів про «хронічну історію», коли стискання відбувається постійно, якщо людина незручно сидить — кладе руки на кут столу, у результаті один із каналів виявляється під фізичним тиском.
Страждає карпальний канал у кистях, якщо в людини комп'ютерна мишка незручна, стіл не тієї висоти, край незручний край столу або рука над клавіатурою на вазі розташована. В результаті виникає тунельний синдром. По суті, це або складне становище проходження крові, або механічне здавлення судинно-нервового пучка з розвитком симптоматики, - зазначив лікар.
Невролог нагадав, що симптоматика синдрому елементарно обчислюється – падає чутливість. Наприклад, під подушку поклали руку, і вона затекла. Якщо таке «прийом» під час сну використовувати постійно, то «перина» стане причиною хронічного тунельного синдрому.
Невролог Денис Воронін раніше розповів, що малорухливі люди, які проводять більшу частину часу за комп'ютером, часто скаржаться на біль у спині, цей симптом найбільш небезпечний при сколіозі, особливо занедбаному. Медик наголосив, що ігнорування порушень опорно-рухового апарату призводить до збоїв у роботі внутрішніх органів — гастриту, простатиту, сечокам'яної хвороби та холециститу.