Основною частиною силового агрегату автомобіля є двигун, який, на жаль, може вийти з ладу. І це критична проблема, яка потребує якнайшвидшого ремонту, адже від справності мотора автомобіля залежить ваша безпека на дорозі.
Щоб убезпечити себе та пасажирів, водієві варто вміти розпізнавати несправності, щоб вчасно зреагувати та звернутися для обслуговування силового агрегату автомобіля на автосервіс. Ми запитали в експертів київського автосервісу «Оскар», що саме сигналізує про проблеми з двигуном.
Втрата потужності мотора
Про проблеми з силовим агрегатом свідчить втрата потужності двигуна, коли автівка повільніше набирає швидкість. Можливо, що до камери згоряння потрапляє менше повітря, забруднився фільтр або канал подачі повітря. Коли герметичність системи порушена, допоможе реставрація турбіни.
Про її несправність також сигналізують такі ознаки:
- чорний або синій дим під час розгону;
- перевитрата оливи;
- низький тиск мастила;
- шум у роботі турбокомпресора.
Ремонт турбіни двигуна – складний та тривалий процес, що потребує наявності спеціалізованого обладнання, через що деякі автосервіси не беруться за таку роботу та радять повністю замінити деталь. СТО «Оскар» – один з небагатьох автосервісів у столиці, який ремонтує турбіни.
Підвищення витрат палива
Якщо автівка стала витрачати більше палива, при цьому ваш стиль кермування не змінився й ви заправляєте пальне на тій самій заправці, ймовірно є проблема з двигуном.
Діагностика може виявити серйозні несправності й доведеться робити капремонт двигуна. Під час капітального ремонту проводять обслуговування деталей головки блоку циліндрів та безпосереднього самого блоку. Під заміну підпадають болти, прокладки, кришки, ущільнювачі, сальники, ремінь або ланцюг.
Капремонт – тривалий та дорогий процес, остаточна ціна якого залежить від кількості маніпуляцій, терміну проведення та вартості запчастин, які потребують заміни.
Після проведення капремонту мотора водієві потрібно дбайливо ставитися до транспортного засобу – перші 3 тисячі кілометрів відбувається «обкатка» двигуна, який не можна перевантажувати.
Нестабільність двигуна на холостих обертах
Кваліфікований майстер по ремонту авто одразу помітить, що мотор троїть. Причини, чому троїть двигун дуже багато. Серед основних – знос деталей двигуна, проблеми з системою запалювання та свічками, розбалансування мотора тощо. Варто ретельно розбиратися та розбирати двигун.
Додатковою візуальною ознакою нестабільної роботи мотора на холостих може бути нестабільна робота електроприладів, таких як радіо, склопідіймач, фари.
Якщо ви помітили одну або всі ознаки несправностей, що потребують ремонту мотора, потрібно якнайшвидше звернутися на СТО.
Регулярне обслуговування силового агрегату та реставрація допоможуть попередити серйозні проблеми та продовжити строк експлуатації вашої автівки.