Всім відомо, щоб жити довше та якісніше, потрібно стежити за якістю та кількістю сну. Однак дослідники з’ясували, що час пробудження також відіграє велике значення і може впливати на тривалість життя.
Дослідники вивчили режим сну та здоров’я понад 400 тисяч людей і дійшли висновку, що «жайворонки» живуть довше «сов». Після врахування віку, статі, шкідливих звичок, індексу маси тіла, тривалості сну та інших змінних факторів експерти виявили, що порівняно із «жайворонками» у «сов» ризик смерті більший на 10 відсотків.
Вчені з’ясували, що у людей, які пізно прокидаються вища ймовірність виникнення психологічних розладів. Також у «сов» на 30% вища ймовірність розвитку цукрового діабету. Також цей тип людей частіше страждає на респіраторні та шлунково-кишкові захворювання.
Автор дослідження Крістен Л. Кнутсон розповіла, що тип «сова» частково визначається генетикою, але за бажання можна внести корективи у свій розклад і стати «жайворонком». Кнутсон радить поступово лягати і прокидатися раніше, уникати смартфонів перед сном і нарешті вийти із «зони сови».