U-News » press release » Вчені довели, що навчання комунікаціям підвищує якість життя
Всі новини

Вчені довели, що навчання комунікаціям підвищує якість життя

Володимир Семиноженко, спеціально для U-News

Колектив вчених Української академії муніципального управління під головуванням доктора філософії з економіки, асоційованого професора Юрія Дудки, завершив тривале багаторічне дослідження щодо впливу комунікаційних навичок на загальну систему успіху людини. 

В дослідженні взяло участь більше 10 тисяч випускників міжнародної школи MediaStar. Результати, які вже опубліковані у багатьох фахових наукових виданнях, виявилися прогнозованими. Вчені стверджують, що навчання комунікаційним навичкам впливає на підвищення якості життя в цілому, допомагає швидше побудувати кар’єру і досягти успіху як в професійному так і в сімейному житті. 

Результати цього наукового аналізу вказують на значні зміни у підході до спілкування та взаємодії, що може мати далекосяжні наслідки для нашого благополуччя та успіху.

Вчені провели комплексне дослідження, охопивши різні аспекти впливу комунікаційного навчання на життєвий стиль та загальний стан особистості. Серед ключових висновків - особи, які проходили курси з комунікацій, відзначили підвищену самооцінку та впевненість у собі.

Вивчення ефективних комунікаційних стратегій пов'язане із зменшенням рівня стресу та покращенням загального психічного благополуччя в системі “Низький рівень стресогенів - високий рівень життя”.

Особи, які активно працювали над своїми комунікаційними навичками, зазнали покращення в міжособистісних відносинах та ефективній співпраці, вміло уникаючи конфліктів.

Здатність ефективно спілкуватися виявилася прямою дорогою до успіху в професійній сфері, зокрема в справах, де ключове значення має взаємодія з колегами та клієнтами.

Навчання комунікаційним навичкам позитивно позначилося на загальній якості життя, роблячи його більш насиченим. Люди з високим рівнем комунікаційних навичок мають підвищений рівень дофаміну (гормону радості) і займають проактивну життєву позицію.

Це дослідження не лише підтверджує важливість комунікаційних навичок, але і вказує на їхню здатність впливати на різні аспекти нашого життя. Навчання комунікаціям, як показують результати, є інвестицією у власну якість життя та успішну гармонію взаємодії з навколишнім світом.

Голова наукового дослідження Юрій Дудка каже: "Ми виявили чіткий зв'язок між активністю у соціальних сферах та збільшенням тривалості життя. Люди, які ведуть активний спосіб життя та мають розвинені навички комунікації, живуть не просто довше, а насиченіше".

Такі відкриття підкреслюють важливість не лише фізичного, але й соціального здоров'я. Здатність встановлювати та утримувати стосунки, ефективно спілкуватися та входити в соціальні спільноти може стати ключовим фактором для подовження нашого активного життя.

Вчені рекомендують зосередити увагу на розвитку навичок комунікації, проводити більше часу у спілкуванні з різними людьми та вдосконалювати свої соціальні навички на протязі усього життя. Це не лише сприятиме нашій емоційній і соціальній добробуту, але, за деякими дослідженнями, може продовжити тривалість нашого життя.

Базою для дослідження Академії муніципального управління стала навчальна програма “Курси телеведучих в MediaStar TV School” яку пройшли більше 10 тисяч студентів. А періодом 2019 - 2023 роки, який припав на пандемію та розвиток онлайн навчання.

"Ми виявили, що студенти, пройшовши навчання в MediaStar TV School, переживають помітний ріст рівня впевненості в собі, що безпосередньо впливає на їхній успіх у кар'єрі. Особливо для нас був цікавий карантинний період, коли люди різко змінили коло спілкування і головне його формат. Адже раніше спілкування онлайн радикально відрізнялося від спілкування вживу", - підкреслює доктор Дудка, керівник дослідження.

Програма MediaStar TV School з Комунікацій, яку аналізували вчені, складається з 7 модулів та фінального проекту: 

Модуль 1: основи комунікації (вступ до теорії комунікації, основи невербального спілкування та мовленнєвих навичок, мистецтво вміти слухати)

Модуль 2: ефективні публічні виступи (техніки публічного мовлення, підготовка та структурування виступу, управління стресом та підвищення впевненості)

Модуль 3: міжособистісні відносини (розвиток емпатії та співчуття, конструктивне вирішення конфліктів, робота в команді та колективна ефективність)

Модуль 4: спілкування в медійному просторі (інтерв'ю та дискусії, медіаграмотність та взаємодія зі ЗМІ, особливості спілкування в онлайн середовищі)

Модуль 5: комунікація в бізнесі (структура бізнес-комунікації, ведення переговорів та робота з клієнтами)

Модуль 6: практична реалізація (рольові ігри та симуляції, практичні завдання та взаємна оцінка)

Модуль 7: кар'єрна орієнтація в медіа (кар'єрні можливості в сфері медіа та телекомунікацій, підготовка до робочих співбесід, підтримка у створенні особистого бренду)

Ця програма спрямована на розвиток широкого спектру навичок, що дозволить випускникам ефективно спілкуватися в будь-якій сфері життя та забезпечує їх підготовку до успішної кар'єри в медіа-індустрії.

Багато випускників поділилися своїм досвідом успіху. Анна Ліхтман, акторка Театру Чікаго та випускниця MediaStar, наголошує: "MediaStar TV School не тільки вдосконалює мої професійні навички, але і надає впевненості, що допомогло мені зробити кар’єру в індустрії".

"Для мене навчання в MediaStar було справжнім відкриттям. Тут я не тільки знайшов своє покликання, але і освоїв мистецтво виступу перед камерою, що відкрило переді мною двері телевізійної індустрії", - ділиться своїм досвідом випускниця школи Розмарі Роут.

Експерти в галузі освіти підкреслюють важливість подібних програм. Доктор психологічних наук, професор Олена Павлова зауважує: "MediaStar TV School надає студентам не тільки технічні навички, але також сприяє розвитку комунікативних здібностей, що є ключовим у сучасному медійному середовищі".

Автор: журналіст Володимир Семиноженко

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Телеведуча Наталія Мосейчук потрапила до чергового скандалу
72 535
Каша на сніданок: з чим не можна поєднувати гречку, попередила лікарка
26 336
Чоловік побудував крихітний будинок, щоб насолити сусідам-мільйонерам
21 889
Жінка виявила незнайомця, який ховався під її ліжком і жив у будинку протягом 4 місяців
19 888
В Росії стали масово облизувати курячі яйця: хочуть компенсацію в 1 млн
18 361
"Запам'ятає до кінця життя": пілот провчив жінку, яка хотіла вийти з літака першою
18 192
Тесть благословив: чоловік закохався в тещу та одружився з нею (відео)
15 143
Високий холестерин: 4 основні продукти, які допоможуть знизити рівень
15 121
Овоч, що діє як ліки від підвищеного холестерину
13 807
Названо п’ять ознак раку легенів, які легко проігнорувати
13 551
Хлопець, який за 15 тисяч доларів став собакою, тепер мріє перевтілитись у кота
13 551
Жінка дізналася про зраду чоловіка після того, як цуценя проковтнуло стринги його коханки
12 424
Лікар назвав 3 червоні прапорці онкології, які чоловіки часто ігнорують
11 157
Експерти розповіли про корисну альтернативу продуктам, які підвищують холестерин
1
Росіяни дедалі рідше атакують Одесу: у ЗСУ назвали можливі причини
0
Спеціальні камери відслідковуватимуть іноземні машини, водії яких не сплатили штрафи
0
Профілактика раку та інших захворювань: названа користь популярного чаю
0
Дальнобійники з України кидають фури за кордоном, що уникнути мобілізації: як їх каратимуть
0
В Україні готують нові правила отримання водійських прав
0
"Найкращі емоції ever": ексдружина Тищенка похизувалася стрибком з парашутом у Дубаї
0
Чоловік перетворив свою ферму на притулок для тварин, витративши всі свої заощадження
0
Камалія присвятила пологам Джамали зворушливий пост у соцмережах
0
Фахівець розповів, як водії своїми діями “вбивають” зчеплення у машині
0
Лікарі назвали найбільш корисний для судин горіх
0
Артем Пивоваров розповів, яка насправді Klavdia Petrivna в реальному житті
0
Стали відомі ТОП-5 автобрендів з найнадійнішими двигунами
0
Як знизити кров'яний тиск за три місяці: вчені назвали п'ять важливих звичок

Велике значення для здорового серця мають фізичні ...

Настя Каменських показала чесні кадри свого обличчя без фотошопу

Співачка 37-річна Настя Каменських поділилась з ...

5 речей, які ніколи не одягне багата жінка: вони видають несмак і мають дешевий вигляд

Багатство не гарантує гарний смак, але воно дає можливість ...