Вчені змогли прорахувати критично важливий період часу при діагнозі діабету, в який шанс смерті можна ефективно знизити, регулюючи рівень цукру.
Дослідження, проведене університетами Гетеборга та Оксфорда, підкреслює важливість раннього контролю рівня цукру в крові у хворих на діабет 2-го типу. Аналізуючи дані британського проспективного дослідження діабету (UK Prospective Diabetes Study), науковці зосередили увагу на тому, як ранній рівень цукру в крові впливає на ризик серцевих нападів і смертність у довгостроковій перспективі, особливо через 10-20 років після постановки діагнозу, пише Knowridge.
Результати засвідчили, що контроль рівня цукру в крові одразу після постановки діагнозу має більш важливе значення для майбутнього стану здоров'я, ніж вважалося раніше. Дотримання рекомендацій щодо лікування (HbA1c 52 ммоль/моль або нижче) від самого початку захворювання пов'язане зі зниженням ризику смерті на 20% через 10-15 років. Навпаки, досягнення хорошого контролю рівня цукру в крові через 10 років після постановки діагнозу призводило до зниження ризику смерті лише на 3%.
Це дослідження підкреслює необхідність своєчасного контролю рівня цукру в крові для оптимізації довгострокового прогнозу у хворих на цукровий діабет 2-го типу. Раннє виявлення та лікування є ключовими факторами, що дають змогу уникнути тривалих періодів підвищеного рівня цукру в крові.
Дослідження також проливає світло на ефект глікемічної спадщини, демонструючи, що ранній добрий контроль рівня цукру в крові в пацієнтів із нещодавно встановленим діагнозом може знизити ризик розвитку діабетичних ускладнень і смерті на термін до 30 років. Цей ефект вплинув на світові рекомендації з лікування, згідно з якими пріоритетом є швидкий і стійкий контроль рівня глюкози в крові після постановки діагнозу діабету. Дослідження підкреслює життєво важливу роль раннього втручання та постійного контролю рівня цукру в крові в поліпшенні довгострокових результатів лікування хворих на діабет 2 типу.