Генеральний директор ДП "Міжнародний аеропорт Бориспіль" Олексій Дубревський сказав, що аеропорт відновить свою роботу тільки за умови повної відсутності воєнних загроз.
Міжнародний аеропорт "Бориспіль" – найбільші повітряні ворота України. Він перестав працювати о третій годині ночі 24 лютого 2022 року, коли звідти вилетів останній пасажирський літак.
На початку грудня Офіс президента зібрав у "Борисполі" іноземних послів, натякнувши на можливість відновлення роботи аеропорту. Заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга, зокрема, сказав, що "тепер ми здатні забезпечити безпеку цього об’єкта".
Проте директор аеропорту не підтверджує можливість відновлення роботи.
"Я розумію, що ви від мене зараз хочете почути конкретну дату. [Але] авіація дорівнює безпеці. Коли буде за умов безпеки нуль ризиків у небі для пасажирського літака з пасажирами на борту, а також на землі, отоді й запрацює", – сказав Дубревський на підсумковій зустрічі команди Міністерства інфраструктури з головами дипмісій і громадськістю.
Він розказав, що аеропорт підтримує діяльність і кваліфікацію персоналу, щоб бути готовим до відновлення роботи в будь-який момент.
15 листопада керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час поїздки до США анонсував відновлення цивільних польотів ще до закінчення війни за умови посилення української протиповітряної оборони.
Чутки про можливе відновлення польотів були й раніше, але тоді йшлося про якийсь з аеропортів на заході України – насамперед в Ужгороді, де злітно-посадкова смуга розташована впритул до словацького кордону, і літак одразу після зльоту потрапляє у повітряний простір країни-члена НАТО.
У листопаді 2023 року аеропорт "Бориспіль" та американська інфраструктурна консалтингова компанія Аecom підписали меморандум, який передбачає відновлення й модернізацію інфраструктури аеропорту й авіаційного сектору України загалом.