Всі ми часто любимо помріяти про майбутнє. Колись навіть ідея про миттєву передачу повідомлень з Європи до Америки здавалася неймовірною фантастикою. Початок ХХ століття був ерою науково-технічного прогресу, тож не дивно, що з освоєнням повітряного простору та появою перших літаків мрії про високотехнологічне майбутнє були не такими вже й нездійсненними.
У далекому 1924 році в одній з газет вийшла цікава стаття. Видання Metro розповіло, яким уявляли світ через 100 років представники покоління, що саме пережило Першу світову, передає OBOZ.UA.
Газетними вирізками поділився Пол Фейрі, дослідник з Університету Калгарі. Так, місто майбутнього, про яке писали у 1924 році, зараз дуже схоже на звичні для нас мегаполіси.
"Автомобілі, що їздять по спідвею через центр міста", "постійно рухливі доріжки" та неймовірна кількість авто на дорогах – все це безумовно стало реальністю.
Сто років тому, в епоху появи перших авто, наші пращури думали, що у майбутньому коні зовсім зникнуть, так як в них відпаде потреба.
Фантазували і про зовнішній вигляд. Так, у передбаченні є фраза про те, що "люди пофарбують свою шкіру у кольори веселки". Якщо сприймати цю фразу як натяк на татуювання, що нині є доволі популярною тенденцією, можна сказати, що й цей прогноз справдився.
Радіо у 1924 році, напевно, було досить нудним, адже в передбаченні було сказано: "Американці будуть сміятися з радіо". З появою телебачення багато хто пророкував, що радіо зникне, але останнім часом у тренді опинилися подкасти, тож про зникнення цього виду передачі інформації поки не може бути й мови.
Одне з передбачень стосувалося тривалості життя. Якби середній вік становив 100 років, то 75-річні здавалися ще б доволі молодими.
Точно збулися припущення про 100-поверхові будинки та сімейні альбоми з відеозаписів замість фотографій.
Деякі з незвичайних передбачень включають "людей, які стрибають з планети на планету", "інноваційний одяг, що пристосовується до параметрів статури" та ліжка, які "викидають дітей" з постілі вранці. Певно, останнє передбачення писали батьки, що втомитися щодня будити дітей у школу чи в дитсадок.
Прогноз, який, на жаль, не влучив у ціль: "фільми принесуть мир у всьому світі", "фільми створять універсальну мову, що усуне збройні конфлікти", "люди житимуть у мирі та братерстві" – ці та інші подібні фрази зараз викликають лише сумну поблажливу посмішку. Люди, що писали ці передбачення 100 років тому, саме пережили Першу світову і вірили, що "ця війна поклала край всім війнам".
Протягом всієї історії людство мріяло про мир, але мир ставав лише коротким перепочинком перед наступною війною.