Росія продовжує моделювати власну реальність, тепер — спортивно-цифрову. Кремль намагається створити власну альтернативу Олімпіаді. “Ігри майбутнього” — це симбіоз класичних й цифрових видів спорту.
Широка реклама та солідний призовий фонд, за задумом Кремля, мають залучити на змагання іноземних спортсменів, повідомляє Freeдом.
На церемонії відкриття фіджитал-турніру в Казані президент РФ Володимир Путін сказав, що Росія “залишається однією з провідних спортивних держав”. Для держави-ізгоя, яка за 2 роки повномасштабної війни проти України перетворилася на рекордсмена за санкціями й втратила доступ до більшої частини змагань європейського та світового рівня, — заява парадоксальна.
“Сьогодні всі проривні історії, бізнес, компанії, які з’являлися, вони в підсумку всі йшли під контроль держави. Саме для цього сьогодні проводяться так звані “Ігри майбутнього”. Хоча це словосполучення… Які “Ігри майбутнього” можуть бути в країні, яка розв’язала агресивну війну? Ідея створення свого комітету, своєї організації, вона свідомо провальна”, — сказав журналіст Telegram-каналу “Можем объяснить” Ілля Давлятчин.
Більшість країн світу бойкотує подібні заходи через принципове небажання підтримувати державу-агресора й ризикувати безпекою спортсменів. Серед тих, хто відмовився від участі в путінських “Іграх”, — європейська кіберспортивна організація Nigma Galaxy та американська Nouns.
“Сам би я нізащо не поїхав на цей турнір, але ми не вказуємо гравцям, де вони можуть або не можуть змагатися. Якщо їм безпечно і комфортно, ми не нав’язуємо свої політичні переконання”, — сказав головний операційний директор Nouns Пітер Дагер у подкасті Річарда Льюїса.
“Ігри майбутнього” — змагання з фіджитал-спорту, тобто симбіоз класичного й цифрового. І тут у Кремля свої — неочевидні для широкої публіки — міркування. Розщедрюватися на призовий фонд змагань у розмірі 10 мільйонів доларів просто так Москва б не стала. Росії дуже потрібні іноземні фахівці у сфері технологій, адже від початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, країну залишили близько 700 тис. осіб. Першими виїхали професіонали в IT.
“Відповідно, айтішників не вистачає. Велика кількість програмістів пішла з банків. “Сбер” позбувся кількох сотень, які розуміли, що їхній банк потрапить під санкції, і їм світить це не дуже гарною історією. Можна перераховувати сотні компаній, які втратили цих людей, які виїхали”, — сказав Давлятчин.
Раніше голова Федерації комп’ютерного спорту РФ Дмитро Сміт закликав формувати з кіберспортсменів підрозділи для управління дронами, які використовують для масованих обстрілів українських міст.
“Спортроти — це роти, де люди несуть службу, але й продовжують змагатися. А я говорив про те, що у всіх кіберспортсменів розвинена дрібна моторика, більшість кіберспортсменів прекрасно вміють керувати дистанційно об’єктами, й це легко трансформується в управління сучасною безпілотною технікою”, — сказав Сміт у коментарі для російських ЗМІ.
Невипадково призначено й дату проведення змагань — з 21 лютого по 3 березня — у другу річницю початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Експерти пояснюють: Путіну важливо перед так званими виборами показати росіянам хоч якісь перемоги, а не пояснювати, чому Київ не взяли ні за три дні, ні за два роки.