Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, який підпорядковується Київраді, планував, що до 15 жовтня 2024 року роботи з реставрації будинку-пам’ятки, яка постраждала від атаки рф, будуть виконані. Проте ці строки можуть змінитися, тому що підрядника для цих робіт поки не знайшли.
Наступним кроком комунальний музей може укласти угоду без проведення відбору через тендер. А у системі закупівель опублікують договір з тією компанію, яку все ж таки знайдуть.
Закупівлю скасували, тому що не було заявок від учасників.
Нагадаємо, що вперше про пошук підрядника стало відомо 21 лютого цього року, коли музей оголосив про відкриті торги. Згідно із технічним завданням, планували виконати протиаварійні роботи: посилити старі цегляні стіни металевим каркасом, заповнити шви стін та карнизів епоксидною сумішшю, поґрунтувати фасад проти цвілі та грибка.
Підрядник також повинен був прибрати приміщення від сміття, вручну очистити внутрішні поверхні стін шпателем та заповнити шви штукатуркою у цегляній кладці, які висипалися під впливом опадів. Крім цього, старі двері виходу на горище мали замінити на нові, демонтувати покрівлю, відливи та водостічні труби.
На дерев’яні конструкції мали нанести вогнезахисне покриття, замінити пошкоджені елементи в кроквяних конструкціях скатних дахів, зробити пароізоляцію, улаштувати покриття із листової сталі та змонтувати водовідвідну систему.
Також з вікон повинні були зняти грати та демонтувати старі віконні та дверні коробки. Замість них мали встановити металопластикові конструкції. Крім цього до осені повинні були зробити точний профіль ліпного карниза стелі для того, щоб виготовити шаблон для відновлення.
До 29 лютого музей очікував на заявки від учасників, проте їх не було. Тоді комунальна організація оголосила нові торги на ту ж саму суму. Заявки на участь від компаній чекали до четверга, 14 березня. Але на торги знов ніхто не прийшов.
На такий випадок законодавство дозволяє замовнику самому обрати компанію, яка буде виконувати роботи. Проте у Prozorro має з’явитися угода, де написано хто, що та в який строк має зробити. Також має бути кошторис, який пояснить на що саме витрачаються кошти.
Нагадаємо, що на вулиці Жилянській, 96 у Голосіївському районі Києва знаходиться пам’ятка історії місцевого значення «Меморіальний будинок, в якому жив в 1912-1940 роках народний артист СРСР Панас Карпович Саксаганський».