У Києві на проспекті Валерія Лобановського енергетики будуть змушені відключити два житлові будинки від електропостачання через борги за світло. Про це повідомили на сайті Київської міської державної адміністрації.
Місто вже направило звернення до правоохоронних органів. Адже спроби мешканців, як ОСББ, врегулювати питання належним чином, саботують власники технічних приміщень, які пов'язують із забудовником. Обидва будинки – 25-поверхівки, що мають сертифікати на введення в експлуатацію. Тому мешканці отримують електроенергію за ціною, встановленою для населення.
Водночас, забудовник досі не виконав технічних умов для належного функціонування системи електропостачання – трансформаторну підстанцію та розподільчу підстанцію, пояснюють у КМДА. Тому прямих договорів з електропостачальною компанією мешканці будинків не мають, оплата здійснюється через забудовника – ЗАТ "Українська будівельна компанія", головою правління якого є Олег Мороз.
Заборгованість будинків за спожиту електроенергію становить понад 3 млн грн. Сума боргу лише зростає. Відповідно до вимог чинного законодавства за заборгованості та відсутності дій щодо врегулювання питання, енергетики мають відключати об'єкти від електропостачання.
У будинку на проспекті Валерія Лобановського, 4-В створено ОСББ. Однак на сьогодні через неправомірні дії забудовника виникла конфліктна ситуація: право власності на невеликі частини підвального приміщення забудовник в особі Олега Мороза передав 183 особам — працівникам будівельної компанії та своїм родичам. Це фактично заблокувало роботу ОСББ та будь-які рішення на користь мешканців.
Другий будинок — ідентичний за технічними характеристиками, у ньому також створено ОСББ. Проте внаслідок конфронтації з власником технічних приміщень правління ОСББ не може нормально функціонувати через скасований статут 2019 року (діє статут ОСББ, ухвалений ще у 2013 році), адже заблоковано право підпису голови ОСББ.
"Електропостачальна компанія вже відстрочила дату відключення послуги. Утім, ситуація, що склалася в цих житлових будинках, є типовою ілюстрацією свавілля приватних компаній щодо співвласників житла, - зазначають у КМДА. - Безвідповідальні та в деяких випадках навмисне сплановані шахрайські дії комерційних підприємств, які беруть він зобов'язання управляючих і операторів інженерних систем, мають критичні наслідки.
Вирішити питання можна за умови втручання правоохоронних органів, адже сотні київських сімей фактично стали заручниками дій забудовника.