Починаючи самостійні роботи з теплоізоляції балкона, потрібно розуміти багато речей.
Як утеплити балкон зсередини своїми руками
Існує три основні типи утеплення на лоджіях або балконах:
- Зовнішня теплоізоляція. Утеплювач розміщується з боку вулиці, застосовуються жорсткі матеріали, поверх яких розміщується армувальна сітка та кілька шарів штукатурки. Теплоізоляція може розміщуватися між парапетом та зовнішньою обшивкою.
- Внутрішнє утеплення. Теплоізоляційні матеріали укладаються на всі внутрішні поверхні - на стіни, підлога, стеля, що утеплюється. Роботи менш трудомісткі, тому багато хто вирішує утеплювати балкон своїми руками зсередини.
- Теплоізоляція із двох сторін. Цей спосіб поєднує обидва варіанти.
Вирішуючи, як утеплити балкон, користувачі частіше вибирають другий варіант.
Матеріали для утеплення балкона чи лоджії
Починаючи самостійні роботи з теплоізоляції балкона, потрібно визначитися з ізолятором – матеріалом для утеплення.
Найкраще для цього підходить екструдований пінополістирол. При монтажі з герметизацією стиків він дозволяє зробити з балкона щось на зразок термоса, який буде добре утримувати тепло. Деякі вважають пінополістирол токсичним. Це не зовсім так. Матеріал дійсно горючий і при нагріванні понад 60 ° C виділяє шкідливі речовини, але це не робить його небезпечним, оскільки ЕППС завжди закривається обробкою.
Єдиний його мінус досить висока вартість. У цьому випадку бюджетним варіантом утеплювача для балкона є пінопласт, пенофіл, мінеральна вата.
Після придбання утеплювача його необхідно закріпити за допомогою дюбелів або будівельного клею. Клей слід вибирати без толуолу, може пошкодити матеріал. Якщо ж укріплювати утеплювач дюбелями, їх потрібно розміщувати по периметру з розрахунком приблизно 10 дюбелів на 1 квадратний метр.
Закладення щілин при утепленні балкона або лоджії
Для укладання щілин найкраще використовувати поліуретанові герметики та мастики, які досить пластичні та стійкі до різних впливів. Щілини зашпаровуються за допомогою спеціального пістолета або пластикової насадки, що йде в комплекті з балоном. Після того, як мастика чи герметик висохне, можна переходити до монтажу утеплювача.
Як утеплити стелю на балконі
Теплоізоляційні роботи зазвичай виконуються зверху донизу. Для стелі необхідно зібрати решетування з металевого профілю або дерев'яну з кроком до 60 см. Перевіряються горизонталі, усі нерівності усуваються. Після цього розкривається і укладається утеплювач: для щільного укладання розміри фрагментів повинні бути на кілька мм більшими, ніж крок решітування. До стелі матеріал потрібно додатково приклеювати, а щілини закладати монтажною піною. Завершити процес можна укладанням пінофолу фольгою вниз.
Як утеплювати стіни балкону
Етапи утеплення стін балкона, на думку експертів, складаються з:
- Монтаж пароізоляційної плівки з проклеюванням стиків будівельним скотчем.
- Монтаж обрешітки з дерев'яних брусків або металевого профілю.
- Монтаж самого утеплювача — пінопласту, мінеральної вати і т.д.
- Обшивки обрешітки вологостійким гіпсокартоном, фанерою або іншими листовими матеріалами.
- Фінішної оздоблення стін.