У нас козяче молоко далеко не настільки поширене, але воно дуже корисне.
Козяче і коров'яче молоко багато в чому схожі за складом, але є суттєві відмінності, які роблять вибір на користь першого кращим. Наприклад, у них практично однакова кількість білків, вуглеводів, мінеральних речовин; обидва ці продукти відносяться до казеїн-предомінантних (тобто переважає казеїн). Водночас жирність та енергетична цінність козячого молока вища і майже збігається за цими характеристиками із жіночим грудним молоком.
Також дослідження показали, що у козячому молоці відсутні білкові фракції (α-s1-казеїн), які найчастіше є причиною "молочної" алергії при вживанні коров'ячого молока. Завдяки значно більшому вмісту альбумінів козяче молоко легше перетравлюється шлунковими ферментами, не викликає розладів травлення і засвоюється практично повністю, тоді як коров'яче – лише на 76 – 90%.
Що стосується вітамінів і мінеральних речовин, то і тут козяче молоко має свої сильні сторони. Наприклад, у ньому у півтора рази більше заліза, ніж у коров'ячому, і засвоюється воно краще.
Козяче молоко містить у рази більше мінеральних речовин, які беруть участь у кровотворенні та регулюють метаболічні процеси: міді – у 2 рази, марганцю – у 3, молібдену – у 1,5. Також козяче молоко може бути джерелом кальцію, вітамінів A, C, D, B1, B2, B6.
І, нарешті, ще один вагомий аргумент на користь козячого молока - високий вміст олігосахаридів (вуглеводів, що не перетравлюються). Вони допомагають підтримувати оптимальний баланс мікробіоми шлунково-кишкового тракту, пригнічуючи активність патогенних мікроорганізмів та стимулюючи зростання корисних бактерій. У козячому молоці рівень вмісту олігосахаридів у 4-5 разів вищий, ніж у коров'ячому.
Якщо ж ви ще ніколи не куштували козячого молока, то саме час це зробити.