Між фронтом і виробниками дронів відбувається постійна комунікація: українські військові тестують розробки.
Про це сьогодні в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”, що воює у складі 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, Юрій Федоренко.
“Ми використовуємо дрони як ті, які виробляються в Україні… Якщо ми говоримо про розвідувальні засоби типу “Крило”, ударні FPV-дрони “день – ніч”, бомбери, які противник називає “Баба Яга”, — це все те, що виготовляється в Україні. Але багато техніки ми використовуємо тієї, яку купує Україна за кордоном у наших партнерів, і ті, які приходять разом із військовою допомогою Сполучених Штатів Америки та інших країн. Те, що виробляється в Україні, — це постійні перегони озброєнь між нами і Російською Федерацією. Тому що ті зразки й ті рішення, які ефективно працювали пів року тому, сьогодні вони вже не ефективні”, — розповів він.
За словами Федоренка, на ринку залишається той виробник, який комунікує з фронтом та здійснює модернізацію своїх засобів, а також у комунікації з фронтом розуміє, які будуть виклики через 2-3 місяці, що супротивник буде робити. Тому ті рішення, які допоможуть українським військовим виконувати бойові завдання в майбутньому, розробляються вже зараз.
“Ця постійна комунікація між фронтом та виробником дає свої досить позитивні результати. Тому що попри те, що у супротивника один із найкращих у світі РЕБ й він ешелонований — це окопний РЕБ, це РЕБ, який закриває техніку, це стаціонарні великі системи, які давлять широкий діапазон частот — попри це, ми перебуваємо в повітрі як розвідувальними засобами, так і ударами. Це свідчить про те, що Україна в цих перегонах точно не відстає”, — сказав Федоренко.
Він зазначив, що росіяни мають перевагу в кількості дронів, бо за прямими контактами з Китаєм РФ закуповує найкращі комплектуючі на 3-4 місяці наперед
“Тому за кількістю, так чи інакше, військово-промисловий комплекс Російської Федерації обходить можливості України з виробництва дронів. Але ефективність застосування на полі бою залишається в перевазі за Силами оборони України”, — наголосив командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”.