Компактний і швидкий безпілотник ARK-1 виконує місії на відстані до 20 кілометрів від оператора, завдяки цьому українські військові менше ризикують загинути в бою.
Військовослужбовці Сил оборони України активно застосовують на фронті повнопривідні наземні роботизовані платформи ARK-1 від учасників платформи Brave1. Роботи виконують логістичні функції та можуть використовуватися як камікадзе. Про це написав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі
Михайло Федоров зазначив, що ARK-1 оснащений нічною камерою, розганяється до 45 кілометрів на годину і проходить перешкоди з кутом до 45 градусів. Дрон управляється дистанційно на відстані до 20 кілометрів, що дає змогу військовим менше ризикувати своїми життями.
Судячи з відео, йдеться про невелику платформу на чотирьох колесах. Апарат підвозить військовим медикаменти, провіант, воду, легкий боєкомплект, а також може атакувати техніку і позиції ворога, як дрон-камікадзе. Серед його переваг — компактність, швидкість і майже безшумна робота. Українські військові вже активно застосовують ARK-1 на фронті та планують із ним місії.
У Мінцифри підкреслили, що ARK-1 створено за підтримки оборонного кластера Brave1. Платформа надає підтримку українським розробникам на всіх етапах — починаючи від випробувань і подання заявки на грант до кодифікації виробу за стандартами НАТО.
"Ми дуже віримо в напрямок роботів, вкладаємо в нього час і ресурси. Роботизація — єдиний шлях зберегти життя наших захисників", — написав Михайло Федоров.
Нагадаємо, на фандрейзинговій платформі United24 стартував перший збір на наземні роботизовані комплекси для Сил оборони України, серед яких згадується безпілотник ARK-1. Повідомлялося, що всі платформи, на які збирають кошти, створені українськими компаніями-учасниками Brave1 і кодифіковані відповідно до стандартів НАТО.