Насамперед, йдеться про жінок дітородного віку, особливо вагітних і тих, хто годує дитину грудним молоком. Також певними застереженнями не варто нехтувати жінкам загалом.
Риба може бути джерелом метилртуті
Метилртуть – надзвичайно токсична для людини. Ця речовина має великий період напіввиведення з людського організму – 50 днів. І саме цей тип ртуті міститься у деяких видах риби. Метилртуть є також у мідіях, крабах та кальмарах.
Потрапивши в організм жінки, така ртуть може завдати шкоди здоров’ю. Накопичуючись, вона може негативно впливати на перебіг вагітності, а також на неврологічний розвиток новонароджених.
Яка риба небезпечна для жіночого здоров’я
Досліджує цю проблему німецький Федеральний інститут оцінки ризиків (BfR). Це наукова установа, яка з 2002 року працює над посиленням захисту здоров’я споживачів.
Найвищі рівні метилртуті науковці виявили у старих, великих за розміром хижих риб. Це пов’язано з накопиченням речовини в процесі харчового ланцюга. Тунець, морський собака та морський окунь – ці види містять найбільше шкідливої речовини. Тому жінкам варто обмежити їхнє споживання до мінімуму.
Водночас вчені звернули увагу на рибу минтай. Цей вид не накопичує так багато метилртуті, як згадані вище. Проте через його популярність і частоту вживання, саме ця риба робить найбільший «внесок» метилртуті у людські організми. Наприклад, популярні крабові палички також містять минтай, як і багато заморожений рибних напівфабрикатів.
Отож, щоб отримати користь для здоров’я від вживання риби, варто обирати види, які не містять високу концентрацію метилртуті – радять європейські науковці.